Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit lehet tenni, ha az új...

Mit lehet tenni, ha az új tulajdonos nem jelentette be időben az autó átíratását és ezért nekem kellene fizetnem a súlyadót?

Figyelt kérdés
Decemberben eladtam az autómat és most jött a csekk hogy fizessem be a súlyadót.Kiderült,hogy az új tulaj csak január végén jelentette be.Mi van ilyenkor?Köteles vagyok több mint 20.000 Ft-ot kifizetni erre az évre ha már nem is az enyém az autó?
2011. márc. 11. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
NEKED kellett volna bejelenteni az autó eladását,az adásvételi szerződés megkötése után 10 napon belül!
2011. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az önkormányzatnál bejelentetted az eladást , januártól már nem kérnék a súlyadót. Azt a évet kell fizetni, amikor még a tulajdonodban volt.Ha bejelentetted, akkor menj be, és mutasd be az adásvételidet.Előfordul, hogy figyelmetlenek.
2011. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megveregeted a válladat és kifizeted a kényelmességed díját. Ugyanis attól, hogy neki kell az okmányirodában és egyéb helyeken bejelentenie az adásvételt, te is megtehetted volna. Az okmányirodában rögzítik, hogy eladtad, ekkor nem kell tovább fizetned a súlyadót és a vevő bejelentésétől függetlenül megúszod a további fizetnivalókat (parkolási büntetés, gyorshajtás és hasonlóak). A biztosítónál pedig a bejelentés után időarányosan visszatérítik a biztosítás összegét.
2011. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gépjármű adó alanya az a személy aki a "járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként" szerepel. Mivel január 1.én még te szerepeltél a nyilvántartásban így logikusan te fizetsz attól függetlenül,hogy az adásvételin milyen dátum szerepel. Gyorsan hozzáteszem, hogy köteles az eladó is bejelenteni az okmányirodában az eladást (5 munkanapon belül)! Ha a vevő nem teszi ugyanezt (15 munkanapon belül) meg akkor megindítják hivatalból a forgalomból kivonást is akár.
2011. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Megveregettem.....
2011. márc. 22. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!