Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Biztosítás, papírmunka

A kérdés

Eredetiségvizsgálat kell?

A helyzet, hogy a kocsink üzembentartója a párom, a tulajdonos egy haver. A tulajdonos én szeretnék lenni, hogy rendesen átkerüljön hozzánk, az üzembentartó továbbra is a párom maradna. Viszont van már egy eredetiségvizsgálatunk, meg törzskönyv is, meg ami kell egy kocsihoz. A kérdésem, hogy ha átkerül a nevemre ismét kell eredetiségvizsgálatot csináltatni?

Köszönöm.

2011. márc. 23. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok

Pont most két hete intéztem ugyanezt.

A válasz: sajnos kell.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2011. márc. 23. 17:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ...:)

# 2/4Időpont 2011. márc. 23. 18:00 Privát üzenet
eredetiség vizsgálatot minden tulajdonos váltásnál kell csinálni, és mivel az átírásnál leadod, és beregisztrálják, többször nem használható fel. Ezért sajnos kell újra csinálni. Egyébként sztem az eredetiségnél többe kerül maga az átírás díja.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2011. márc. 23. 22:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem a díjak miatt kéredztem, hanem hogy egyáltalán kell e..illetve persze, hogy fontos, hogy ki kell e még annak is az összegét fizetnem...habár Magyarországon mindenért csengetni kell :) Miért is ez lenne másképp.....De köszi a válaszokat.

# 4/4Időpont 2011. márc. 24. 16:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a teendőm lépésről lépésre, ha a hitellel terhelt autómat eladom? Onnan hogy elindulunk a vevővel befizetni a bankba a záráshoz szükséges összeget, ami a vételár egyben....
Eredetiségvizsgálat miért kell?
Kinek mi tapasztalata a Silver-Fix Kft mobil eredetiségvizsgálat szolgáltatásáról?
Eredetiségvizsgálat visszatérítése? Januárban vettünk autót, átiratásnál kellett eredetiségvizsgálat, amit mi fizettünk. Visszaigényelhetjük a pénzt? Nekem nem igazán egyértelmá...
Magánszemélytől történő autóvásárlás esetén hogy történik az eredetiségvizsgálat? És ki fizeti?
Kinek fizetik vissza az eredetiségvizsgálat költségét? Kik tartoznak bele?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Biztosítás, papírmunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!