Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az egyik ismerősöm nekem...

Az egyik ismerősöm nekem ajándékozik egy autót. Elég ha az elajándékozási nyilatkozat nálam van vagy át is kell íratnom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonoddá akkor válik, ha átiratod. Ha nem akarod átiratni, akkor üzembentartóként jegyeztesd be magad. Így az ajándékozót nem érheti semmi, ha netán hülyeséget csinálsz.
2011. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ajándékozási szerződés ügyvéd előtt kell hogy történjen, az ő hitelesítésével, és persze hogy át kell íratnod a te nevedre, hiszen a te autód lesz. Ha nem így csinálod, olyan mintha más autójával járnál, és akkor továbbra is az ajándékozónak kellene minden költséget fizetni. Abba meg nem szokás belemenni, hacsak nem kölcsön adja az autót neked. Azt hiszem van olyan is hogy üzembentartási engedély, de ebben nem vagyok száz százalékig biztos, ennek nézz utána.
2011. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy jól tudom.
2011. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!