Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van adás-vételim, akkor le...

Van adás-vételim, akkor le foglalhatja a motort a rendőr?

Figyelt kérdés

Vettem egy simsont (25ezerért), az eladó is részletre vette (55ezer)az első tulajdonostól amit még most sem fizetett ki kb 15ezret és már keresik a motort. Van adás-vételim hogy nem loptam stb tisztességesen a megkeresett pénzemből vásároltam a motort.

Ilyenkor ha megállít a rendőr és ellenőrzi a számokat akkor mit csinálhat?


2011. ápr. 30. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A 2. tulaj hogy tudta eladni a motort, ha még ki sem fizette az 1. tulajdonosnak? Biztosítás van a motoron? Alvázszám szerint körözik?

Pár dolgot csinálhat, de legjobb esetben a motor árát befizeted a rendőrségnek is.

2011. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lefoglalja a motort és megnézik az adásvételiket,a tiéddel eljutnak ahhoz akitől vetted,az övével pedig az eredeti tulajdonosig.
2011. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

miért ne tudta eladni.. kellet a pénz biztos.

biztosítás nincs, és nem tudom hogy körözik.

de miért nekem kéne fizetni?

2011. ápr. 30. 10:18
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztosítás kell rá,ezért is büntet a rendőr.
2011. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

tudom. de írtam hogy megállít azt nem ara értettem hogy azzal is közlekedek. :)

kiderül hogy nálam van eljönnek ide... már tiszta ideg vagyok. nem tudom hogy mi lesz

2011. ápr. 30. 10:24
 6/17 anonim ***** válasza:
Inkább nem becsmérellek. Nem véletlen volt ilyen olcsó az a motor.
2011. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

csak kár hogy nem ment 25ezerét. többet nem is ért volna.


de légyszi a témával kapcsolatossan

2011. ápr. 30. 10:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába jóhiszemű orgazda valaki, az orgazdától lefoglalhatják a motort és visszaszolgáltatják az eredeti tulajnak. Te pedig akitől átvetted, polgári peres úton követelheted vissza a neki átadott összeget.
2011. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne ezt akartam én is írni.

De ha már megvetted, így elég nehéz tanácsot adni. Ha az 1. tulajdonost nem fizette ki az adás-vételi szerződésben foglaltak szerint a motort, akkor azt a 2. tulaj, csak úgy adhatta volna el, hogy kifizeti az 1. tulajt, vagy a ti szerződésetekben átvállalod azt a részt. Most jogosan félhetsz, és az a jobbik eset ha hivatalos úton fogja visszakövetelni a motort...

2011. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hát én nem tudhattam hogy még nem fizette ki. meg semmi olyasmi nincs a papíron hogy átvállalom a kifizetést.
2011. ápr. 30. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!