Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha az auto nincs a nevemen de...

Ha az auto nincs a nevemen de van adás-vételi szerzödésem hogy megvettem akkor kivonathatom a forgalombol az autot?

Figyelt kérdés

venni akarok egy autot sport célra tehát forgalomban nem közlekedne... találtam egy magyar papirost lejárt müszakival jo áron(és nem a világ másik végén).átiratni nem akarom.

milyen papirok szükségesek ahhoz hogy szállithassam ? illetve hogy kutyával huzassam ?


2011. máj. 23. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valami szállítóeszközön szállítod nem kell különösebb papír, csak a vontató terhelhetőségét nem szabad vele (elméletileg) meghaladni.

Ha csak adásvételid van, az olyan mintha nem is lennél még hivatalosan a tulajdonosa, szóval úgy nem tudod szerintem kivonatni. Esetleg az eladó kivonathatja, de amennyire tudom a mai törvények szerint ha végleg kivonja nem maradhat nála az autó, meg kell semmisíteni.

2011. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ hát remélem megsemmisiteni nem kell... van valakinek ilyesmi tapasztalata ? csinált már valaki hasonlot ? várom az infokat ha valaki tud valamit ilyen téren...
2011. máj. 23. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

CSAK a tulajdonos vonathatja ki a forgalomból.

Te viszont csak műszaki után írathatnád át.

Ezért (no meg az ésszerűség okán) a régi tulajjal vonasd ki.

"P" rendszámmal lábon viheti az arra jogosult sőt útvonal engedély birtokában,ideiglenes KFB.-vel mozgathatod de trailer a legegyszerűbb.

Ha viszont hobbiautót akarsz építeni akkor az "okmányok nélküli" kategória fele,harmada akár a rendszámosoknak,típustól,évjárattól függetlenül.

Ausztriából alkatrészként gombokért beszerezhető az idősebb véglet.

:p))

2011. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ..

mi az az ideiglenes KFB?

2011. máj. 24. 20:21
 5/5 A kérdező kommentje:

jah kötelezö felelöség biztositás lenne ?


azt is lehet kötni ideiglenest ?

2011. máj. 24. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!