Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Azt hallottam hogy bevezetésre...

Azt hallottam hogy bevezetésre kerül egy olyan szabály hogy csak üzemben tartói engedéllyel lehet a családtagnak vagy akinek odaadta vezetni az autót. Behozták már ezt a jogszabályt vagy rendeletet?

Figyelt kérdés
Tehát papírt kell írnia aláírva meg minden hogy vezethetem az autót! Ez igaz? Tényleg bevezetésre kerül(t) ?
2009. márc. 20. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs és nem is volt, nem is tervezett módosítás.


Érvényes jogosítvány , és vezetésre alkalmas állapot kell a sofőrre nézve, semmi egyéb

2009. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem… üzemben tartói engedély nem kell, mert az pénzbe is kerülne, de egy írásban rögzített megállapodás mindenképpen javasolt, az alábbiak miatt:


[link]

2009. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Üzembentartóiról nem volt szó, az ugyanis egy bejegyzett dolog. Namost azt hogy valakinek el kell ugrania valahová gyorsan, nem nagyon lehet Okmányirodában bejegyezni.

Arról volt szó, hogy csak aláírt kölcsönadási papírral lehet vezetni a nem saját néven lévő autót. De ez sincs bevezetve. A rendőr ha megállít és Kovács Pisti nevén van az autó, téged meg Horváth Józsinak hívnak, úgyis megnézeti a központtal, hogy nem lopott-e.

2009. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
biztos hallottad már: objektív felelősség....
2009. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!