Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » B-vel történő árufuvarozáshoz...

B-vel történő árufuvarozáshoz (3.5 t) furgonnal milyen okmányok szükségesek a fuvarozáshoz?

Figyelt kérdés

3.5 tonnás furgonhoz kell írni menetlevelet gondolom, és CMR az áruhoz, ezeken kívül kell még valami?Akár külföldre viszem az árut akár belföldön?

Menetlevél, CMR egyé okmány szükséges hogy gond nélkül eljuttassam az árut A-ból B pontba gond nélkül?Persze ha a rendőr megállít akkor se legyen probléma.

Menetlevél, CMR valami más kell még?


2011. jún. 14. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ADR veszélyes áruhoz, sárga rendszám..
2011. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemzetközi árufuvarózói lehet kell, kérdezd meg. Hol dolgozol? Én is ilyen munkát keresek, de nem nagyon találok...
2011. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Belföldön menetlevél kell. A CMR az külföldi szállítólevél, az csak külföldre kell. Ha egyénileg szállítod a saját árudat, akkor semmi más. Ha szolgáltatást végzel másnak (más áruját szállítod), akkor menetlevél, szállítólevél, árufuvarozói engedély (és fuvarozó-vállakozói, ezt nem tudom pontosan hogy írjam neked, sárga rendszám de igazából nem kötelező a sárga rendszámtábla de ki kell váltani a fuvarozó vállalkozóit.).
2011. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a hasznos választ!Annyi lenne még a kérdésem hogy az árufuvarozói engedély az az autóra kell vagy a vállalkozásra hogy végezhet ilyen tevékenységet vagy pedig a sofőrnek kell egy ilyen képzés?
2011. jún. 15. 11:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Sofőröknek van...80-150ezer Ft. De ha kecskemétre mész nem kell aggódnod, mert ott megmondják a helyes megoldásokat a vizsgánál :-)
2011. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A cégnek is kell engedély + az autóra is ki kel váltani, sárga rendszám pár éve nincs már
2011. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat!Most ahogy utána néztem nincs már belföldi meg külföldi árufuvarozói engedély mint régen hanem ez az új van (GKI) de ez meg csak C kategóriától felfele kell.. Akkor mi kell a B kategóriáshoz..mint árufuvarozói vizsga?
2011. jún. 15. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel de sajnos én sem találtam semmi konkrétat esetleg még ez: [link] Meg gondolom azért kérik a C-t ,hogy ne mindenki csinálja.
2011. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!