Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha használtautó kereskedésből...

Ha használtautó kereskedésből veszek kocsit, akkor az autó átiratási költségeit a kereskedés állja?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
te veszed tőle így téged terhel..
2011. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dehogy, sőt még az eredet vizsgát is nekük kéne állni, de az is kemény alku tárgya szokott lenni, szeretik inkább átengedni a vevőnek ezt is
2011. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Épp a napokban volt alkalmam megtapasztalni, hogy sajnos nem! Ő intézi helyetted, elintéz mindent de a Te pénzeden, oda kell adnod neki valamennyi részt. Tőlem 300 ezret kértek az összes költségre (ez mondjuk nekem is fura vajon miért ilyen sok?) Más helyen 50 ezerből elintézik a névreirást..

Azt mondta majd hiv, hogy mikor mehetek az autóért és a fennmaradó összeget akkor kell majd kifizetni.

Intéznek mindent, viszik müszakira a kocsit, eredetvizsgára, okmányirodába mennek a papirjaiddal (alá kell irnod egy meghatalmazást hogy eljárhat a nevedben), biztositást kikalkulálják és megkötik, adókat befizetik tehát mindent elintéznek. Ehhez kérnek előleget a vételárból. Legalábbis remélem, hogy ez beleszámit a vételárba és nem külön kerül nekem ennyivel többe az autó.

2011. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kereskedő az autót adja el neked. Az, hogy járhatsz vele (átírás, jogosítvány, benzintöltés) az már a te dolgod. Ilyen egyszerű.
2011. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NEM!!! Neked kell állnod és örülhetsz ha elintézi helyetted a pénzeden. (kb. 100 e Ft)

Az eredetvizsgát viszont az eladónak kellene intézni és fizetnie - ehhez képest a gerinctelenek veled is ki akarják majd fizettetni!

2011. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Alapvetően neked kell, de általában alku tárgya lehet. Én eddig sikerrel kialkudtam minden esetben, hogy őket terhelje, ha már a kocsik árából nem annyit engedtek, mint én elképzeltem, akkor legalább ezt benyelettem velük.
2011. jún. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jó lenne, de sajnos nem így van.
2011. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!