Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Törzskönyv nélkül lehetséges?

Törzskönyv nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Az eladó azt mondja hogy nem is volt törzskönyve az autónak,így a szerzödésbe bele lett írva ha nem tudom így átíratni köteles semmisnek tekinteni az adásvételi szerződést!

(ha ugye van neki de nem lehet tudni hogy hol illetve nem jelentik be a okmányirodába)


2011. jún. 18. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is volt neki törzskönyve, akkor az eladó lesz szíves eladás előtt kiváltani és úgy eladni neked az autót. Anélkül nem fogod tudni átíratni.

Ha ugyanis annyira régóta van nála az autó, hogy mikor vette, még nem volt törzskönyv, akkor befárad az okmányirodába, előadja, mi a probléma, aztán majd ott találnak rá megoldást. Ha jól tudom, olyankor ki kell váltania a jármű első törzskönyvét, mert az jó, ha van.

Ha volt törzskönyv, de elveszett, akkor is az okmányirodában van a megoldás: bejelenti, ekkor közzéteszik a törzskönyv sorszámát a közlönyben, várnak valameddig (talán 30 napig), hátha előkerül, aztán kap egy újat.

De az ilyen esetekben általában nem ez a két hiba szokott felmerülni: a "nem is volt törzskönyve" mondat mögött legtöbbször tisztázatlan tulajdonviszonyok, "csak nálam van, nem írattam át" és "ismerősé, csak én adom el" jellegű sumákolások vannak. Úgyhogy ezzel az adásvételi szerződéssel beleugrottál a mélyvízbe: az átírásra nem sok esélyed van, az eladót kell cseszegetni, hogy ugyan prezentáljon már valami okiratot, ami legalább hasonlít a törzskönyvre, ő pedig akár lopással is megvádolhat, ha akar, hiszen érvényes adásvétel nélkül került hozzád az autója. De remélem, jó fej lesz, mert ha nem, akkor hosszú pereskedés végén érheted csak el, hogy visszakapd a pénzt (ha nem tudsz mit kezdeni az autóval).

2011. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de akkor hogy bele lett irva a kieg. igy a semmisegi kotelezi nem?
2011. jún. 18. 15:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, semmi sem kötelezi. Jogilag nem történt adásvétel: te elvitted az autóját, ő meg a pénzedet. Ha nem akarja, nem adja vissza. Egyszerűen semmi sincs a kezedben, ami azt bizonyítaná, hogy te vettél tőle egy autót. Van ugyan egy WC-papír, ami hasonlít egy adásvételire, de nincs nálad a törzskönyv, tehát az autó tulajdonjoga nem a tiéd, nem tudod azt bejegyeztetni a forgalmiba.
2011. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez azt jelenti hogy max a joindulataba bizhatok hogy vissza adja a vetelarat? hiaba lett irva hogy abban az esetben koteles vissza adnia?
2011. jún. 18. 16:12
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Off: Már bocs de miért teszed fel kétszer ugyanazt a kérdést? A másik kérdésednél már leírtam hogy lehet olyan - hivatalosan - ha egy autóhoz nem tartozik törzskönyv. Ezért koptatom a bill-t hogy el sem olvasod? Na mindegy....



Namost ha nem írják át, és az adásvételi semmisnek minősül emiatt, akkor viszont neked a kocsit vissza kell szolgáltatnod, mert különben jogtalanul lesz nálad.



Egyébként szerintem ez a következőképpen néz ki:

Elmész ocsmányirodába, ott valszeg nem fogják átírni (mert akkor ezek szerint nem is AF-es). Akkor utána (mivel ettől a pillanattól kezdve semmis az adásvételi) rögtön vissza kell vinned a kocsit az előző tulajnak, mindent visszaadni neki, aláiratni vele egy papírt, hogy mindent visszaadtál. Ha ebbe belemegy, akkor ok. Valszeg nem fog belemenni.


Keresel egy jó ügyvédet, aki rögtön azzal fogja kezdeni hogy hülyeséget csináltál (mindezt persze 10ezerért, de mindegy :)

És akkor utána el lehet kezdeni pereskedni azon, hogy az eladó miért nem adja vissza a pénzt, amikor a szerződés elvileg semmis, vagyis a pénzt vissza kéne adnia. Bár nem tudom pl. ez le lett-e írva, hogy ha semmissé válik, akkor az eladó viszsaadja a vételárat.

2011. jún. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nem értem,hogy az emberek miért csinálnak akkora hülyeséget,hogy előbb cselekszenek valamit,aztán megkérdezik hogy,valyon jól csinálták-e... Hát bakker,jól behúztak a szarba. Ajánlok valamit: D.A.S. jogvédelem
2011. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex. válasza:
Szóval sokat próbáltak! Én 2012 ben vásároltam egy személygépjárművet és persze elfeledkeztem róla, hogy figyeljem megjön e a törzskönyv!!! Naná, hogy nem jött meg. Most elakartam adni a verdát és most szembesültem azzal, hogy cseszték elküldeni nekem a törzskönyvet.....ez abszurdisztán. Kifizetsz egy valag pénz és semmit sem kapsz érte. Holnap 2013 03.22 én rájuk borítom az asztalt, mert megérdemlik!
2013. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Tisztelt tudók! Segítségre van szükségem! Egy éve vettem egy autót, most adnám el, de nem találom a törzskönyvét-tudom felelőtlen vagyok, de lehet, hogy a nélkül is át tudtam íratni a nevemre? Arra emlékszem, hogy utólag kellett volna megkapnom a törzskönyvet, de nem emlékszem, hogy valóban megkaptam-e!

köszönöm szépen!

2013. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt bizony vásárlás után kell kellet volna megkapnod azzal tudod igazolni a tulajdoni jogodat
2013. dec. 28. 11:09
 10/12 A kérdező kommentje:
Az okmányirodába tudsz információt kérni az autóról hogy egyáltalán van-e kiállítva törzskönyve!
2013. dec. 28. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!