Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy gépjármű visszaminősítése...

Egy gépjármű visszaminősítése mennyibe kerül? Hol végzik? Milyen doksik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Tehergépkocsit vásárolunk,és azt megtudtuk,hogy B.kat.-ra vissza lehet minősíteni C-ről.

Ez mennyibe kerül nekünk?Milyen doksikkal jár?Hol csinálják?(Mert addig szerintem nem lehet vezetni B-vel,amíg nincs visszaminősítve,vagy valami engedély kell?


2011. jún. 27. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

KPM vizsgára kell vinni. Ugyan úgy mintha motort cserélsz pl. Barkasba Renault motor kerül.

Papirok: Átalakítási engedély amelyben a szakhatóság a leírás alapján engedélyezi a vissza alakítást. A jármú saját okmányai.

Visszaalakítás: bárhol ahol bevállalják sz engedélyek alaján.

Ára a visszaalakításnak: kb. Műszaki vizsga ára. Ez lesz a kisebb összeg.


Nem mellékesen ez egy teherautó ami adó különbözettel lett forgalomba helyezve. Nagyon úgynéz ki, hogy ezt a különbözetet vagy annak részét meg kell majd fizetned.

2011. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,de úgy tudom nem kell rá átalakítási engedély,mert a gépjármű 3300kg,és mivel kistehrautóként szeretném használni,ezért csak a műszaki vizsga fog kellene(mert az most nincs rajta),és a visszaminősítés.Az eladó szerint 20-30.000ft körül mozog a visszaminősítés díja.Csak nem tudom,hogy pontosabban hol tudnék utána érdeklődni,mert én már a KPM-nek is írtam,de válaszra sem méltattak:(
2011. júl. 2. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!