Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az eladott autóra meddig kell...

Az eladott autóra meddig kell fizetni gépjármű adót?

Figyelt kérdés
Én 2011 februárjában eladtam az autómat és akkor vettem is egy másikat! Meddig kell még nekem fizetni az eladott autóra is az adót? Nagy családosoknak nem jár kedvezmény?
2011. szept. 7. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
AZ fizeti a teljesítmény adót (régebben súlyadó) akinek a nevén van január elsején. Tehát egész évre ki kell fizetned.
2011. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan, akinek jan. 1-én a nevén van az autó, az fizeti egész évben a teljesítményadót. Megpróbálhatsz kérelmet írni az önkormányzatnak, hogy ne kelljen 2 autóra fizetned, de nem szoktál elengedni. Ezek szerint új autót vettél helyette vagy kereskedőtől, mert különben a Te jelenlegi autódra nem Neked kéne fizetned...

Esetleg írhattatok volna egy megállapodást az új tulajjal az eladásnál hogy ő átvállalja, de ezt már lekésted.

2011. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!