Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan zajlik egy auto atirasa?

Hogyan zajlik egy auto atirasa?

Figyelt kérdés
Mar annyi mindent mondtak nekem. Elso autom, meg nem nincs tapasztalatom. Amit szeretnek az egy Civic, 91'-s. En Budapesti vagyok, a tulaj Szegedi. Most csak adasvetelit szeretnek, majd oktoberben iratnam a nevemre. Ilyenkor mi a teendo? Hogyan zajlik le ez, es hogyan fog majd az atiras? Mire figyeljek, vigyazzak?
2011. júl. 4. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Most csak adasvetelit szeretnek, majd oktoberben iratnam a nevemre."


Ilyen nincs. Az adásvételi napjától 15 napod van az átírás elintézésére (nem időpontkérésre).

Vásárláskor írtok egy adásvételit. Te néhány napon belül kötsz biztosítást. Lévén budapesti, gondolom fiatal is, ez is egy tétel lesz, mivel az első negyedéves díjat is ki kell fizetned, ami 10000Ft fölött lesz. Az autó évjáratához képest ez is egy tétel... Ha megvan a biztosítás, irány az okmányiroda, ahol kb 50-60000Ft-ért (köbcentitől függ) megcsinálják az átírást. Forgalmit kapsz ott helyben azonnal, a törzskönyvet meg majd kiküldik (tértivevényes levélben). A törzskönyvet SOSE tartsd az autóban! (És persze vásárláskor ezt is meg kell kapnod az eladótól, ami az ő nevére kell szóljon!)


Arra, hogy te csak októberben írd át van mód, de ebben az esetben erősen szükség van az eladó jóindulatára és segítőkészségére. Azt megcsinálhatjátok, hogy írtok adásvételit dátum nélkül, meg egy kölcsönadási szerződést a vásárlás napjától. De ilyenkor az eladó nevén marad az autó és neki kell a KGFB-t fizetnie. Ha másik autót akar, akkor ez hátrányos lehet neki a bónus miatt, illetve gyorshajtás és egyéb miatt őt fogják elsősorban zaklatni... Én nem mennék bele ilyenbe a helyében.

2011. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon jól írja. 15 NAPON! nem munkanapon belül! Erre főleg állami ünnepek környékén kell figyelni mert 4-5 nap hip hop kiesik...


A sorrend:

- eredetiségvizsgálat

- adásvételi

- okmányiroda: átírás


Eredetvizsga és adásvételi (na meg persze az előző tulaj törzskönyve ) nélkül nem írják át.


Mikre kell figyelni? Baromi sokmindenre... (bár jó lenne ha használnád a GYK keresőjét kb naponta leírjuk).


Eredetvizsga: eredetvizsga nélkül az adásvételit ne írd alá, mert ha véletlen megbukik, akkor nagy gáz van. Vita mindig hogy ki fizesse, egyezzetek meg.


Adásvételi: szabályban le van fektetve minimum miknek kell benne lennie. Több lehet benne, kevesebb nem. Mintát innen tudsz leszedni, ebben a kötelező minimális dolgok benne vannak: [link]


Régi minta nem jó, csak az új, 2010 óta levő. Ha régivel mennél oda, vagy olyannal ami nem tartalmaz minden kötelező elemet, az ocsmányirodában nem fogják átírni, mert az adásvételi nem érvényes.


Az adásvételit úgy célszerű kiegészíteni hogy védje a te érdekeidet is, beleírni minél több dolgot, adásvétel pontos ideje, mik járnak a kocsihoz, mik nem, stb... pontos km, vételár, stb... Adatok egyezzenek, törzskönyvet megkapjad, stb...


Bizt.: friss jogsis első autó, bp-i: sok bizt. díj. Legyen az üzemeltető más, akinek olcsóbb lenne. Én is így csináltam. Én vagyok a tulaj, apám az üzemeltető, így a bizt. olcsóbb.


Az adásvételi aláírása pillanatától kezdve az előző tulaj bizt.-a már nem érvényes (hiszen az ügye névre szól). Ezért elvileg úgy kéne, hogy mielőtt aláírjátok, előtte megkötöd az új bizt-t a te nevedre (vagy aki lesz az üzemeltető). Igen ám, viszont úgy megkötni hogy még nem is a tied, rizikós. Gyakorlatban úgy néz ki hogy:


Adásvételit netről leszed, géppel beleírni minden ismert adatot, hiányzó mezők üresen, kinyomtatni. Együtt el az eredetvizsgához. Ott megnézik, ha ok, mehet az adásvételire az aláírás. Kocsit óvatosan hazavisz (nincs rajta bizt.!). Másnap bizt. megköt., utána lehet nyargalni az okmányirodába. Ja és persze még az egész akció előtt célszerű előre foglalni időpontot az ocsmányirodába, akkor tuti be fogsz férni...

2011. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!