Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Más nevén a kötelező biztosítá...

Más nevén a kötelező biztosítás segédmotornál?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vettem egy új robogót, és biztosítást kéne rá kötni, de az én nevemre elég drága lenne... Apám nevén van a motor, és a biztosítást is az ő nevére szeretnénk kötni, de neki már van az autónkra, lehet az ő nevére kötni?


illetve a rendőr megbüntet ha az apum nevén lévő segédmotorral és biztosítással én megyek? vagy ez hogy van? attól hogy apum nevén van én mehetek vele? vagy kell valami hozzá? segítsetek lécci.


2011. júl. 7. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan, lehet akár a nagypapa nevére is kötni a biztosítást - ha veletek lakik!


De írjotok egy nyilatkozatot az adásvételi és a biztosítási matrica mellé - hogy használhatod a mocit!

2011. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha apukád nevén van a motor, akkor az ő nedvére lehet biztosítást kötni.

De ha segédmotoros kerékpárról van szó, akkor a biztosítás nem lehet több évi 7-8 ezer forintnál akkor sem,ha a te neveden van és most szereztél jogsit, nagyvárosban élsz, a motor is új és 17 éves csaj vagy.

2011. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ekeke ***** válasza:
SMKP díj nem függ semmitől, fix összeg. És az adásvétel időpontjáig visszamenőleg fizettetik ki, csak éves díj van.
2011. júl. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!