Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit jelent egy 49ccm-es...

Mit jelent egy 49ccm-es robogónál, hogy lejárt magyar okmányokkal? Illetve, hogy nincs okmány. Használt motor oldalon nézek robogót, még nem volt saját motorom ezért kérdezem.

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
49 ccm-es robogóra nem kell okmány. A lejárt okmány azt jelenti, hogy volt egykor forgalmija, de lejárt és nem újították meg. ez esetben újra kell forgalmiztatni de ehhez kell már A1-es jogosítvány. Aminek nincs okmánya, az a jó választás, mert kismotrra nem kell forgalmi.
2011. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én is így gondolom. Csak azt nem értem miért írják oda az 49ccm es robogónál hogy magyar okmányokkal? Nincs okmánya egy 49ccm-k ha jól értem. Vagy csak sokan nem is tudják mit írnak oda. Szintén 49ccm nél láttam hogy lejárt okmányokkal. Akkor nekem ha megvenném nem lesz vele gondom ugye?
2011. aug. 25. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki levizsgáztatja a 49 ccm-es motorját. Ilyenkor kap rendszámot de így 125 köbcentisnek van levizsgáztatva, hogy tudjon menni 2 személlyel. Ehhez viszont már A1-es jogsi kell. Viszont, ha úgy van, hogy lejárt okmányokkal, akkor elvileg ki kell vonni forgalomból ami nem egy olcsó dolog. Meg macerás is. De amennyiben rendelkezel A1 kategóriás jogosítvánnyal, ez esetben megújíthatod a forgalmit és közlekedhetsz vele nagymotorként(nincs számodra lakott területen kívül-belül 40 km/h-s sebességkorlátozás, lakott területen belül nem kell világítás, és mehetsz 2 személlyel).
2011. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2011. aug. 25. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:
"lakott területen belül nem kell világítás" az mindig kötelező nagymotoron is! Sőt, sok új moci kapcsoló nélkül jön ki a gyárból.
2011. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!