Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudok, a fiamnak autót...

Hogyan tudok, a fiamnak autót venni úgy gondoltam, hogy most megvenném és 3 év múlva ha meglesz a jogsija addigra rendbe raknánk neki, és ilyenkor mi a papirmunka menete? , hogy ne kelljen érte fizetni!

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

1. Olyan nincs, hogy ne kelljen fizetni érte (átiratni).

2. Nem érdemes most venni autót, ha 3 év múlva tudná csak használni. Ennek elég sok oka van ha belegondolsz.

--> Vegyétek meg 3 év múlva, addig gyűjtsétek a pénzt.

2011. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt akarod, hogy ne kelljen érte fizetni? Akkor lopd el, úgy ingyen van! :-)

Viccet félretéve: olyan autó kell, aminek vannak papírjai és rendezett a tulajdonviszonya. Ezt a tulajdonostól (nem, nem a tulajdonos ismerősétől, meghatalmazással) meg kell venned (üzembentartói bejegyzés nem elég). Kötsz rá kötelező biztosítást, elkészítteted az új forgalmit, valahogyan hazaviszed az autót és javítgathatod, ameddig csak szeretnéd. Csak a gépjárműadót és a kötelező biztosítást kell rá kifizetned. Az, hogy milyen állapotban van, van-e műszaki vizsgája vagy egyáltalán vizsgaképes állapotú-e, a kutyát sem érdekli, amíg otthon, a garázsban dolgozol rajta. Csak akkor lesz majd érdekes, ha kimész a kapun, szóval amíg nem szeretné használni a fiad, az sem baj, ha le van járva rajta a műszaki.

2011. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy műszaki nélkül nem tudod átíratni.
2011. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!