Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most akkor lesz olyan jogszabá...

Most akkor lesz olyan jogszabály hogy 125ccm-s motort segédmotorként vezethess B-s és M-es jogsival?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
azt hallottam, hogy volt rá kezdeményezés, viszont nem lett belőle semmi.Ez a helyzet a "B"-vel.Az "M"-ről én nem hallottam, szerintem olyan nem volt.
2011. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kezdeményezés, miszerint a 125 köbcentiméteres, A1-be beleférő motorkerékpárokat lehetett volna vezetni B kategóriás jogosítvánnyal.

A motorok viszont ettől nem minősültek volna segédmotoros kerékpárnak: ugyanúgy rendszámos nagymotorként közlekedtek volna, minden kötöttséggel, csak a B-s jogosítvány is elég lett volna rájuk. Az M-es viszont nem, mert az segédmotoros kerékpárokra érvényes.

Ebből végül nem lett semmi, a B-s jogosítvány jelenleg csak segédmotoros kerékpárokra érvényes és ez egy darabig nem is fog megváltozni - bár attól tartok, most ez lesz az új tévhit.

2011. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Remélem hogy sose vezetik be. Sok robogós átúlne a nagyobb motorokra. Semmi bajom a robogósokkal csak ha már doboz is van rajta parázok kicsit amikor megy el mellettem meg szlalomozik a kocsik közzt hogy meg ne húzza az enyémet.
2011. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!