Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor lehet kezdeni vezetni...

Mikor lehet kezdeni vezetni oktatónál hivatalosan? (és legálisan, meg minden ilyesmi)

Figyelt kérdés

januárba töltöttem be a 16-ot, azóta már parkólókba és "kihalt" utcákon megtanultam szülői felügyelettel az alapokat (indulás, megállás, váltás, rükverc, csusztatás, stb.), mostmár egész jól megy, a motort is csak 20indulásbol egyszer fullasztottam le legutóbb kb.

Valahol 17-et hallottam, hogy bekell tölteni a vizsga letételekor, de előtte is ellehet kezdeni?


2009. ápr. 26. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A rutin vizsgaáig be kell töltened 17 et
2009. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16 és háromnegyed évesen vizsgázhatsz KRESZ-ből, ha ez sikerül akkor kezdheted a rutint, de 17 éves kor előtt nem vizsgázhatsz belőle.
2009. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, további kérdésem, hogy azért büntethet-e rendőr, ha közúton vezetek (esetleg kitéve azt a kék hátterű fehér 'T' betüt), jogsis kisérővel? vagy muszáj a mellettem ülőnek oktatónak lennie ilyenkor?
2009. ápr. 26. 13:46
 4/20 anonim ***** válasza:
jogsi nélkül vezetsz, akkor bűntet. csak tanuloautoban, oktatóval nem
2009. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Még szép hogy megbüntethet. Ha nincs jogsid csak akkor vezethetsz ha oktató ül melletted egy oktatóautóban (ahol neki is van fékpedál) Sőt, lehet még a lehetőséget is elveszíted hogy utána jogsit szerezz pár évig. Ráadásul azért ne gondold azt, hogy mert tudod kezelni az autót, akkor már forgalomba is mehetsz, ugyanis KRESZ van, és ezt nem mondtad hogy lenne már belőle vizsgád, vagy hogy tudnád-e, anélkül meg veszélyes így másokra is! Parkolókban nyugodtan gyakorolgass, de ki ne menj a forgalomba kresztudás nélkül!
2009. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

oks, és (üres) parkolóba semmikép nem büntet meg?

(azoktól a lehetőségektől tekintsünk el, hogy ha pl. gránátot talál nálam, vagy atombombát..)

2009. ápr. 26. 14:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen nem vezethetsz jogsi nélkül. Közúton.

Szerintem a parkoló az. De ha valami eldugott parkoló, nem egy üzletház előtti, akkor csináld ( de nem legaális )

Menj ki inkább egy rutinpályára..csak nyitva van valamelyik iskoláé...-

2009. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat, szép napot^^
2009. ápr. 26. 14:14
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Én nógrád megyébe szoktam vezetni főúton, ott nincs rendőr, nekem sincs jogsim.
2009. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja és kiegészíteném azzal, hogy abban az esetben ha közúton elkapnak jogsi nélkül, de felnőtt felügyelettel (akinek van jogsija), akkor annak a jogosítványát is simán elveszik.
2009. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!