Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valóban odakell adnom a...

Valóban odakell adnom a szerelőnek az összes pénzt amit a biztosítótól kaptam?

Figyelt kérdés
Szóval az történt hogy karamboloztam kb 1 hónapja. A másik fél elismerte a hibáját írtunk betétlapot amit elvittem a szerelőmhöz aki intézi a kocsit és a papírmunkát is egyszerre. Nem volt nagy erejű koccanás az első lökhárító és a 2 lámpa tört össze (kb 20 000 +17 000 ft). Nemrég megkaptam a pénzt ami 200 000 ft lett. Beszéltem a szerelőmmel aki rákérdezett az összegre és mondta hogy menjek majd át hozzá a pénzzel és akkor nekiállnak a szervízelésnek. Kérdeztem hogy az egészet vigyem-e mire ő aztmondta hogy "természetesen". Nem tudom hogy megy ez és hogy az mindet elfogja-e kérni. Számlát azt kell majd adnia ugye, kíváncsi vagyok azon hogy lesz elszámolva...Szerintetek? Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 3. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már megkaptátok a pénzt? Ha meg akkor menni kell egy másik szerelőhöz, azt nem kell mondani h mennyit adtak.
2011. okt. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. nem kellett volna közölni a szerelővel az összeget;

2. 37 ezerért vállalta a munkát, semmi köze a többi pénzhez;

3. firnájkos szerelő magának utaltatja a pénzt, pótszemlét kér, stb., és ami marad az övé /esetleg számlát is ad a biztosítónak, te csak a kész kocsit látod/;

2011. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A szerelő konkrétan rákérdezett az összegre azért mondtam neki amire ő azt felelte hogy ő 210 000-re tippelt volna szóval naggyából tudta hogy állok...Nem magának utaltatta mert én kaptam meg és nem ő.
2011. okt. 3. 18:39
 4/13 anonim ***** válasza:
és akor mivan ha onrkétan kérdezett rá ? kaptam 40 ezret kész semmi köze hozzá menj másik szerelőhöz...
2011. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
meg ha 100at modnasz akkor aztmondja hogy 110re tippelt volna nemlehetsz ilyen naív ...
2011. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
azért vagyok ennyire "naiv" mert valamilyen szinten ismerősünk a csávó...
2011. okt. 3. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Öcsém megcsukta pár éve haverjáék Suzukiját. Elvitték a család jó ismerőséhez, aki épp a helyi Suzuki kereskedésben dolgozik,15 perc után már 1 milla felett járt az alkatrész és javítási költséggel. Telefonáltam kettőt, aztán egy másik szerelő 350 000 ért megcsinálta. ( 75 000km ig minden kötelező szervízre hozzá vitték a kocsit, aztán kiderült, hogy 90 000nél még a gyári olaj és üzemanyag szűrő volt benne).


Ez is ilyen jó ismerős volt ...

2011. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

jó szemét 1 ismerősöd van.

a helyedben megvenném a lámpákat bontóban, vagy vaterán, ahol olcsóbb, aztán keresni 1 karosszériás+fényező műhelyt, hogy (azt hazudni, hogy saját kár saját zsebből) csinálja már meg okosba, így akkor a zsebedbe maradhat akár 160ezer forint is

2011. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon de nagyon nehezen tudom elhinni. Miből gondolod hogy a gyári olaj van bennt 90000-nél? Szerencséd hogy nem pusztult meg a gép, de 2 méretet biztos kopott...
2011. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne odaadnod neki a pénzt?!


A biztosítási ügyleteknél 2 verzió áll fenn:


a., Rábízod a biztosítóra. Vagyis megcsináltatod a kocsit, kérsz számlát a szerelésről és a biztosító fizet

b., Bejelented a kárt a biztosítónak, ők felmérik a helyzetet és a kárt majd adnak neked KP-ban valamennyi összeget, hogy csináltasd meg.


Tehát jelen helyzetben a szerelőnek mennyi köze van ahhoz, hogy neked mit fizet a biztosító?! Te megkérted őt autószerelésre (x forint), meg esetleg ügyintézésre (y forint). És ezért adsz neki x+y forintot. Ahhoz, hogy te mennyi pénzt kaptál a biztosítótól semmi köze.


Ha több pénzt kaptál akkor jól jártál (valójában nem jártál jól, mivel a tört és javított autó VESZÍT RENGETEGET az értékéből egy gyári fényezésű sérülésmentes autóhoz képest), ha kevesebbet akkor gondolom a szerelő haverod nem pótolná ki saját zsebből, ha nem fedné a szerelés költségét...

2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!