Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetnék? (5 éve balesetet...

Mit tehetnék? (5 éve balesetet okoztam ma pedig kaptam egy levelet a biztosítótól)

Figyelt kérdés

2006.06.19-én közlekedési balesetet okoztam személygépjárművemmel, kitöltöttük a betétlapot melyen elismertem hogy én vagyok a hibás majd mindenki ment a dolgára. Ma (2011.05.27) kaptam egy levelet melyben ez áll: "Az Allianz Hungária Biztosító Zrt. a károsult ***-*** forgalmi rendszámú gépjárműre kötött érvényes Casco biztosítási szerződés alapján 2006.07.21-én kártérítésként 522.110-Ft-ot fizetett ki. Az Allianz Hungária Biztosító ZRT ezzel a Ptk. 558.(1) bekezdése alapján törvényi engedményes lett, a kár megtérítésére irányuló jog rá átszállt. Az Ön közelező gépjármű felelősségbiztosítója, a MÁV Általános Biztosító Egyesület felszólításunk illetve az ellene született jogerős bírósági ítélet ellenére a károsult részére kifizetett kártérítést az Allanz Hungária Biztosító Zrt. részére nem térítette meg, ezért kénytelenek vagyunk jogos igényünknek Önökkel szemben érvényt szerezni.

A Ptk. 339. § (1) bekezdése alapján: aki másoknak jogellenesen kárt okoz, köteles azt megtéríteni.

A Ptk. 345. § (1) bekezdése szerint: aki fokozott veszéllyel járó tevékenységet folytat, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni.

Az alábbi egyezséget kínáljuk fel Önnek a fent említett követelésünkkel kapcsolatban:

Teljes tőkekövetelésünk 522.110,-Ft mely a következő pontokban leírt módokon történő mefgizetése esetén a késedelmi kamat és a további Önnel szemben fennálló követelésünktől eltekintünk:

1. 522.110,-Ft egyösszegű befizetése 2011. május 31-ig" ...

Ez által lenne 3 napom hogy befizessek 522.110 Forintot, pedig érvényes kötelező biztosításom volt. Mit tehetek ilyenkor hogy meg tudjam úszni ezt a költséget?


2011. máj. 27. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez jó vicc!!! Érdemben nem tudok, hozzászólni.. Kiv vok mit mondanak a többiek.
2011. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha normális demokrácia lenne, akkor ez a magyar állam sara lenne! Két okból is!

1. Időben észreveszi azt, hogy a MÁV biztosító pénznyelő céllal működik.

2. Ahogy az utazási irodáknál (a kintfelejtett utasok hazahozatalára), úgy a biztosítóknál is a cégek által befizetett közös alapnak kellene lennie, és onnan kellene fedezni a pénzt a biztosítóm csődje esetén! Persze ezután a sikkasztókon jogi úton kellene az államnak elégtételt vennie. Sajnos valamiért ez nem így van! :(


Viszont furcsa, hogy jópár éve csődbement már a MÁV-biztosító, de erre az Allianz csak most jött rá!

2011. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. Évek óta nem tudták behajtani a pénzt rajtuk, ezért nekem most lenne 3 hónapom hogy összeszedjek több mint fél millió forintot.. azért ez szeritem nem korrekt, főleg hogy én komoly pénzeket fizettem a biztosítónak hogy az általam okozott kárt fedezze.
2011. máj. 27. 16:03
 5/9 A kérdező kommentje:
* 3 munkanapom, nem hónapom. Elnézést elgépeltem.
2011. máj. 27. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megkérdeznék először valakit, aki ért hozzá, hogy ez a követelés nem évülthetett-e még el, ha nem, akkor megkérdezném hogy ez így mennyire jogszerű. Én nem hiszem hogy tájékozódás vagy jogi tanácsadás nélkül fizetnék, ahhoz nem keresek eleget.
2011. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha náluk is érvényes az 5 év elévülés, akkor pont időben vannak.
2011. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont most lesz 5 éve, az elévülés meg 5 éves... De érdekes. Nyilván elővették, mit kell most kiküldeni, mert már hamarosan elévül.
2011. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez volt a Kossuth rádióban is, bizony fizetni kell(ene)
2011. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!