Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nincs pénzem átírásra, mi a...

Nincs pénzem átírásra, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy megvettem az autót, de plusz költségek adódtak otthon, ami miatt rá kellett áldoznom az átírásra szánt összeget. Így következő hónap tizedikéig nincs elég pénzem átírni, ez pedig több mint 15 nap. Mit lehetne tenni szerintetek?
2011. okt. 14. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el spórolni a büntetésre, vagy keresd meg az eladót és ha ő még nem jelentette be az okmányirodába, hogy eladta, akkor írjatok egy új szerződést, másik dátummal, ha belemegy.
2011. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hallottam ilyen törzskönyv elvesztős sztorit, hogy ha elveszik átírás előtt pl. akkor bejelentem és bekerül a közlönybe. Ha 15 napig nincs válasz, akkor meg készítenek egy újat. Így mondjuk vásárlás után a 10. napon bejelentem ki tudom húzni? Van valami buktató?

Sajnos hirtelen jött a dolog, betört a duplarétegű ablak és így tél előtt nem akartuk fóliázgatni, mert az nem megoldás. Muszáj volt beüvegeztetni.

2011. okt. 14. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Törzskönyv: okmányirodába bemész. Mondod szeretnéd átíratni, de a törzskönyvet elhagytad. 30 napig úgymond körözik a törzskönyvet, aztán csinálnak újat és utána kell átírnod. Ha lassúak, akkor akár 2 hónapot is nyerhetsz :)


Problem megoldva.

2011. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És biztos működik? Nem fognak lecseszni vagy hülyének nézni, esetleg hazugnak?
2011. okt. 14. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem értek hozzá, de sztem ez nem ennyire egyszerű:

Az előző tulaj lejelentette, tehát ő már nem tulaj. Te viszont az átírásig még nem vagy tulaj, az átírásig még a másik fél nevén van az autó. Meg kell kérdezni az okmányirodában ilyen átmeneti időszakban ez hogy is van...


Miért néznének hazugnak? Gondolod tudják hogy hazudsz? Amúgy igen tudják, mert az ilyennel trükközők 99%a hazudik. És mégis mit tudnak csinálni? Semmit.


Off:

Költői kérdés: miért számolják ki az emberek fillérre pontosan a pénzüket? Miért nincs egy minimális tartalék? Én akkor vettem autót amikor a vétel és javítások után még maradt 100e-m ha bármi van, ne legyen gond...

2011. okt. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit csinálnál, ha véletlenül a frissen vásárolt autó elromlana?
2011. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudunk takarékoskodni, ez az összes magyar ember problémája:) De ha elég fizetés lenne, nem törném a fejem ilyeneken.
2011. okt. 15. 11:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen autóról van szó egyébként, mekkora értékben?
2011. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
fiat tipo, 200.000
2011. okt. 15. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha lesz évi 300-400e ft-od a tankolásra (márpedig gondolom lesz, hiszen azért vettél autót hogy használd is) akkor azért valamennyit csak félre tudsz tenni...


Amúgy nekem pl. se tv-m, se házimozim, semmi ilyen divat cuccom nincs, sőt még "okos" telefonom sem. Ezeknek az árát inkább másra költöm :P

2011. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!