Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közúti baleset esetén mi a...

Közúti baleset esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kötelező a rendőrséget hívni, ha nem hívjuk, akk ki dönt felelősségvállalási kérdésben, mit kell kitölteni, stb..
2011. jún. 21. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyi sérülés esetén kötelező rendőrt hívni.

Ha ilyen nincs, és nem hívtok rendőrt (megegyeztek a felelősségben), akkor van az a kis baleseti bejelentőlap, kitöltitek, a biztosító meg lerendezi.

Ha rendőrt hívtok, akkor ez a lap innentől feleslegessé válik, mivel rendőrségi eljárás indul.

2011. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem történt személyi sérülés és az anyagi kár sem jelentős (az értékhatár most nem jut eszembe, nekem is késő van), akkor nem kötelező rendőrt hívni. A felelősség kérdését ebben az esetben a résztvevők döntik el: aki hibás, vállalja. Kitöltitek a baleseti bejelentőt (néhol "betétlap" néven ismerik), majd hazamentek és befáradtok vele a biztosítótok ügyfélszolgálatára. Megindul a kárrendezés, ugrik a bónuszfokozat, minden megy, ahogyan kell.

Legalábbis elméletben. A gyakorlat ugyanis azt mutatja, hogy a balesetben soha, senki nem hibás. Mindenki tudja, hogy szabályosan közlekedett, bezzeg a többiek... Jöttek, mint az állat, nem adták meg az elsőbbséget, kacsáztak... Csak ő volt szabályos. Ő ugyan el nem ismer semmit!

Vagy ha mégis, akkor ott, a helyszínen még nyilatkozatot is ír, hogy elismeri. Nagyon segítőkész, de tényleg. Csak két nap múlva visszavonja a nyilatkozatát, te meg kitörölheted vele a... Igen, azt. Mert helyszínelés nem volt, nincsenek rögzített adatok, lehet évekig pereskedni, hogy ki volt a hibás.

Vagy ott van az ügyeskedő: jaj, ne jelentsük már be, ne ugorjon a bónuszom, itt a telefonszámom, beszéljük meg, javíttassa meg az autót, majd állom a számlát... A telefont pedig soha, senki nem fogja felvenni. Vagy próbálkozik ott, a helyszínen készpénzben rendezni a kárt. A legritkább esetben jársz vele jól.

Ezek csak a jobbik eset finoman cizellált változatai, vagyis azt feltételezem, hogy a másik autónak egyáltalán van érvényes kötelező biztosítása vagy bármilyen más papírja. Kis hazánkban ez sem általános, elég gyakran hallani forgalomból kivont, rendszámot évek óta nem látott autókkal elkövetett apróbb koccanásokról, ami után eléggé nehézkes ügyintézés következett.

Nem marad más, mint minden koccanás esetén rendőrt hívni. Sajnos csak így biztosítható, hogy ténylegesen történik is valami, lesz felelős. Felhívjátok a 107-et, miközben pedig várjátok a kiérkező járőröket, majd helyszínelőket, kitöltitek a kárbejelentőt. Erre a rendőri intézkedéstől függetlenül szükség van, hiszen ők hiába hozzák meg később a határozatot, ez alapján dolgozik a biztosító. Egyre vigyázz: mielőtt szétválasztod a két lapot, mindig olvasd el, mi van rajtuk. Volt már szerencsém olyan szakértő autóstárshoz, aki még nálam is jobban tudta, mi tört össze az autómon és önkényesen belejavított. Morgott is, mikor újra kellett írnia minden adatát, mert én bizony nem voltam hajlandó áldásomat adni az ő áthúzgálásaival tarkított papírra...

Szóval hazaérsz, meglátogatod a biztosítódat a kárbejelentővel, a rendőrség ül egy kicsit a babérjain, majd postázza a határozatot arról, hogy ki volt az ügyesebb, ezt is benyújtod a biztosítóhoz és vársz. Sokáig vársz. Egy idő után jön a kárszakértő, mond egy összeget, ha szerencséd van, belátható időn belül meg is kapod. Hogy mennyi ez az idő? Nos, erre nem lehet mit mondani, teljesen véletlenszerű. Van, hogy "noname" kis biztosítók is lezavarják az ügymenetet kevesebb, mint egy hónap alatt és van, hogy nagy nevű, megbízható és méregdrága társaságok is majd' egy évig húzzák az időt. Meg olyan is van, hogy egészen másképp történik. Lehetetlen megjósolni.

2011. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Stohl71 válasza:


Hívod a barátnődet, hogy jöjjön érted és megpattansz, mielőtt a zsernyákok odaérnek.



Viccet félretéve:

Ha nincs személyi sérülés, és egyértelmű ki a felelős és az fel is vállalja, akkor írtok egy papírt a dologról (jobb a formanyomtatvány, ami biztosítótól letölthető) és mindketten aláírjátok.


Ha van vita, vagy sérült valaki, akkor kell a rendőr.

2011. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"...Csak két nap múlva visszavonja a nyilatkozatát, te meg kitörölheted vele a..."


Ismerősömnél volt egy ilyen, hogy a tag megpróbálta vissza vonni utólag, de a rendőrségen azt mondták a figurának, hogy aláírta, hogy ő volt felelős így ettől kezdve az se érdekli őket ha ismerősöm vadászgéppel csapódót bele 600km/h sebességgel, ő viszi el a balhét.

2011. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha rendőrt hívtok, akkor ez a lap innentől feleslegessé válik, mivel rendőrségi eljárás indul."


Balaeseti bejelentő akkoris kell, ha rendőr van.

2011. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt balesetem, azt mondták a rendőrök, hogy semmi szükség rá. Azóta is ott van a fiókomban. A kocsi árát pedig megtérítette a biztosító.
2011. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!