Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelességem leadni az adásvét...

Kötelességem leadni az adásvételit ha eladtam a kocsit?

Figyelt kérdés

Annyit tudok én is, hogy saját érdekemben ajánlott.

Ha igen, akkor mennyi időn belül?

Mik lehetnek a következményei?

Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek.


2011. nov. 2. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 5 munkanapon belül kutya kötelességed bejelenteni az eladást. A másik félnek meg 15 munkanap arra, hogy bejelentse a vételt.
2011. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező bejelentened. Erre - ha jól tudom - 5 nap áll rendelkezésedre és egyaránt meg kell ezt tenned az okmányirodában, illetve a biztosítónál is.

Ha nem teszed meg, akkor a következő évre is te fogod fizetni a gépjárműadót, mert bejelentés nélkül nem tudja az önkormányzat, hogy eladtad az autót. Ha pedig nem fáradsz be a biztosítódhoz, akkor joggal kérhetik tőled a biztosítási díjat az idők végezetéig, mert nekik sem szólt senki, hogy az autó már nem a tiéd. Viszont ha bejelented, még vissza is térítik időarányosan a biztosítási díj "fel nem használt" részét.

2011. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A másodiknak:

Elméletben a biztosítós rész így van, gyakorlatba meg nem érdekli őket mennyi pénzed marad ott.:)


Az első válaszoló

2011. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ebből már voltak problémák!

A legtisztább eset tudjátok mi?

3 példányban megírni az adásvételit, egy a vevőnek egy a volt tulajdonosnak, és egyet le ad a volt tulajdonos az okmányirodának!


Valamint a forgalminak a 3. lapját le kell tépni! A bejelentő lapot!


És persze ugy 2 laposan + törzskönyvel oda adni az új tulajnak az íratokat!


Egyébként hiába van kötelessége.. ha nem íratja át nem tudsz mit csinálni, a folyamatos büntetések neked fognak menni..


Gyorshajtás birságolás stb.. Én a bejelentő lapot oda sem adtam volna!


Ugyan is átíratáskor ő kap új forgalmit meg törzskönyvet is.


Az okmányirodának neked is kell bizonyítani hogy eladtad és ez a legtisztább..


Így a vevő is rá van kényszerítve hogy írassa át a kocsit, mivel 2 lapos forgalmival nem közlekedhet sokáig!


Remélem segíthettem! :)

2011. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha új fajta forgalmija van az autónak az az 3 lapos akkor ugy ahogy van oda kell adni neki törzskönyvel együtt.. és az adásvételi szerződés 4 példányban kell !!

2 a tied és 2 ö a vevőé azzal kell menni az okmányirodába.. És meg történik a kijelentés ennyi. :)

2011. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden tisztelt válaszolónak köszönöm!!!
2011. nov. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!