Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Előbb meg kell szüntetnem a...

Előbb meg kell szüntetnem a régi kötelező biztosítást hogy újat kössek? /FONTOS/!

Figyelt kérdés
Az évforduló 2012. augusztusban lesz. De én hamarabb váltani akarok hogy olcsóbb legyen ugyanannál a biztosítónál (K&H) Csak elvileg előbb meg kell szüntetnem a biztosítást hogy újat kössek? A biztositas.hun nem lesz elég annyi hogy ugyanazt a biztosítót választom olcsóbb havidíjjal akkor elvileg automatikusan átáll az olcsóbbra majd? Vagy előbb menjek be a K&H-ba mondjam le a szerződést és utána kössek újat? Nemtudom hogy működik.:S A válaszokat előre is köszönöm!
2011. nov. 11. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne olcsóbb, ha hamarabb váltasz? Nem egészen értem...

A biztositas.hu kellően megbízható alkusz. Bőven elég, ha náluk intézkedsz: ugyanazt a biztosítót választod újrakötésre. Ha megkapják az alkuszi meghatalmazást, időben felmondják évfordulóra, aztán megkötik az újat.

De ha ragaszkodsz hozzá, személyesen is megteheted: befáradsz a K&H-hoz, aztán kéred tőlük a szerződés évfordulóra történő felmondását. Majd utána - ha nem tartasz attól, hogy felidegesíted a jóembert - ismét odasomfordálsz az ügyintézőhöz, hogy erősen kötnél ám egy szerződést augusztusi évfordulóval, ha nem bánja...

2011. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lenne olcsóbb ha újra kötöd.Nekem ma jött ki a (K&H) tól a papír hogy mennyi lesz 2012 ben és 300 forinttal lenne drágább ha nem kötném újra így inkább biztosítót váltok mert így megint több 1000 forintot tudok spórolni.
2011. nov. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az évforduló 2012. augusztusban lesz. Ez előtt szeretném felbontani és újat kötni. Kiszámolta a kalkulátor hogy több mint 1000 forintal lesz olcsóbb ha újrakötöm. Érdekes,augusztusba vettem az autót akkor még drágább lehetett a biztosítás?
2011. nov. 12. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A biztosítótársaságok nemrég hozták nyilvánosságra a 2012. évi tarifáikat. Ezek némiképp eltérhetnek az ideiektől, amik augusztusban voltak érvényesek, mikor vetted az autót. Egyrészt ez okozhatja, hogy olcsóbb lesz a biztosításod. Másrészt - ha nem mondták, most szólok én - Magyarországon a biztosításnál egy ún. bonus-malus rendszer van érvényben, vagyis ha balesetmentesen vezetsz, egyre magasabb osztályba kerülsz, egyre alacsonyabb éves díjjal. Illetve egy év alatt te is öregedsz egy évet, a jogosítványod is régebbi lesz egy évvel és mindkettő díjcsökkentő tényező.

Ha 2012 augusztusi az évfordulód, akkor 2012 júliusig mondhatod fel a régit (egy hónappal évforduló előtt meg kell ezt tenned) és évfordulóra (2012 augusztusa) köthetsz újat. Nem kell rohannod.

2011. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A biztosító nem fogja engedni hogy most felmond a biztosításodat.

Ezt csak és kizárólag évforduló előtt 30 nappal teheted meg. Ha 2012 augusztusában lesz az évfordulód, akkor előtte 30 nappal kell felmondanod.

Ettől nem lehet eltérni, épp ezért nem köthetsz most újat.

De megnyugtatlak, jövőre ugyanolyan kedvezménnyel kötheted meg a köteleződet mint ahogy most kiszámoltad, és 2013. aug.-ig neked az a díj lesz érvényes.



/Egyébként igen, jól írtad előbb meg kell szüntetni az előző biztosítónál, nem lehet csak úgy kötögetni, nem áll át automatikusan./

2011. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
leesett,köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 12. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!