Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha szeretném lerendszámoztatni...

Ha szeretném lerendszámoztatni a 125ccm-es motorkerékpáromat és összesen csak egy adásvételivel rendelkezem, akkor még mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A motor papírjai kötelezőek!!
2011. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de konkrétan még mit kellene potolnom?

mert csak egy adásvételim van semmi más :/

vagy igy ezzel nem lehet megindulni semmilyen irányban hogy rendszámos lehessen?

2012. jan. 2. 11:00
 3/14 anonim válasza:
0%

Akkor most bajban vagy!


50ccm felett a motorkerékpárokhoz forgalmi engedély szükséges. Ha jól sejtem akkor Te 50-es papírokkal vetted így közokirat hamisításban vettél részt amikor aláírtad a szerződést.Persze megteheted,hogy bemész az okmányirodába, hogy rendszámot szeretnél a mocidra,de a műszaki vizsgán 27 másodper alatt megmondják, hogy hány ccm a motorod. Akkor ők jelentenek fel.


Ez van!

2012. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem :) nem vagyok bajban, ugyanis tudom hogy 125 ös és az adásvételin is ez van...azt nem tudom hogy valamikor ugy használták e..de mivel én tudtam hogy nem fogok vele közlekedni aszfalton ezért nem is kellett semmilyen kamu papir, igy hát felsem merült hogy 50esként használjam...

Csak most hogy olvastam hogy bevezették ezt a B125 dolgot igy már szeretném lepapiroztatni......csak sajnos nincs másom csak egy adásvételim...és emiatt kérdem hogy most akkor mihez lehet kezdeni

2012. jan. 4. 13:13
 5/14 anonim válasza:

Ha 125-ös adás-vételid van akkor meg közlekedési felügyelet,okmányiroda, és meg is vagy. Hogy mennyi a forgalomba helyezés ára azt nem tudom de nem lehet vészes.



Jemie

2012. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A nevedre íráshoz egyetlen csupasz adásvételi kevés lesz.


Először azt kellene tudnod, hogy volt-e már idehaza forgalomba helyezve a moci. Ha igen, akkor ki kell deríteni ki az utolsó bejegyzett tulaj (nyilvántartásból), közte és közted kell egy adásvételi, valamint egy papír a nyilvántartótól, hogy az ő nevén van, és mehet a buli.


Ha külföldi a motor, akkor kellenének valamiféle papírok, külföldi adásvételi vagy számla.


Ha egyik sincs, vagy nem lehet kideríteni, akkor esélytelen. Én veteránokkal töltöm a szabadidőmet, szerintem nem tudod elképzelni mit rohangászok papírok után. Az Okmányirodában már mindenki tegez, sőt, a KEKKH-nál is valószínűleg rettegve bontják a borítékot ha a nevem van rajta... :D


Szóval ha minél pontosabban leírod milyen információd van a motor származásáról, annál esélyesebb hogy tudunk tanácsot adni.

2012. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utána ástam a motornak, és sikerült a régi tulajjal megkerestetni a számláját a motornak, meg a szervízkönyvét

szóval a kezemben van eddig egy adásvételi és a motor számlája.

Viszont az előző tulaj úgy vette meg hogy nem rendszámosan hanem 50.esként...szóval egyelőre itt tartok hogy csak ennyi van összesen egy adásvételi + a számla

2012. jan. 14. 21:00
 8/14 A kérdező kommentje:

+ hozzáteszem hogy mivel előtte 50.esként üzemelt a régi tulaj lekaparta a villanyakon lévő engine type 125 ml feliratot, de az összes többi alváz+motorszám az jól olvasható

Szóval most a számlával + az adásvételivel már van esély papirozásra?

2012. jan. 14. 21:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Esély van, de ez elég speciális eset.

A számlán hogy szerepel? 125-ösként?


Nem tudok naprakész infókat, de a legbiztosabb az lenne, megkérdeznéd a forgalomba helyezés menetét a lakóhelyed szerint illetékes okmányirodában, lehetőleg személyesen. Amit tanácsolni tudok, hogy legyél velük kedves (mert akkor szívesebben segítenek), és ne azt mondd, hogy eddig 50-esként használta valaki, hanem hogy ezidáig közúton nem közlekedett a jármű.


Regisztrációs adót biztosan kell majd fizetned, eredetvizsgát és műszakit csináltatni, forgalmit + törzskönyvet... Ha szerencséd van, akkor az 50-es és a 125-ös közötti vámkülönbözetet nem.

2012. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

persze ott benne van hogy 125ccm motorkerékpár...

meg igazából még mindig hezitálok, mert ha előzőleg 50esként ment a gép most nem e fogok érte elszenvedni valami birságot vagy akármilyen rendőrségi ügyet, mert tény ha 125ös akkor ezelőtt nem szabályosan futott..+ még talán a biztositoknak is utána kéne lesnem hogy eddig hol fizette a biztit a volt tulaj, mert ha én meg megint azoknál kötök ugyanazzal a motor/alváz számmal mint ahol ő akkor abból megint balhé lehet :/:/

szóval igy belegondolva nem tom mit lépjek!



Ha szerencséd van, akkor az 50-es és a 125-ös közötti vámkülönbözetet nem. amugy ezt hogy érted ezt a vámkülönbözetet??? Magyar a motor, innen lett megvásárolva eleve nem külföldről, egy autokereskedésben árulták őket és azok is hozták be...

2012. jan. 15. 15:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!