Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan adjam el? Gépjármű...

Hogyan adjam el? Gépjármű eladásban jártasak.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 1994-es suzukim.

Elszeretném adni, de mivel örököltük három testvéremmel, ezért még édesapám nevén van,de a hagyatéki alátámasztja hogy hárman vagyunk tulajdonosok.

A vevő üzemben tartói szerződést akar írni,de azt hogy ha nem csak én vagyok a tulajdonos.

Hab a tortán: a hugom is tulajdonos,és még gyámság alatt áll,én vagyok a gyámja.



2012. febr. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vevő bekaphatja! Vagy megveszi normálisan, vagy keresel másik vevőt. Az üzembentartóinál az is jobb, ha elengeded az átírás árát.
2012. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az lett volna, ha a hagyatéki során hármatokból ketten lemondanak róla és csak egyikőtök nevére kerül.

Mondjuk a szabvány adásvételin csak egy eladónak van hely, így én megkérdeznék olyasvalakit akinek a szava számít, pl. a helyi okmányiroda gépjármű-ügyintézőjét. Telefonon nagyon kedvesek szoktak lenni, kedvesebbek mint élőben.

2012. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

CSAK adásvételi szerződéssel (papírboltban kapsz) add el az autót. Üzembentartóival ne.


Az átírás és az eredetvizsga a VEVŐ költsége!!!

2012. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat ! igazából nem tudom hogy miért ne üzembentartóival adjam el?... végülis ha gyorsan hajt őt cseszik meg, és ha roncs lesz az autó akkor is az enyém marad azt mehet a vastelepre ami megint csak nekem pénz.
2012. febr. 7. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Az autó simán nem mehet a vastelepre, a forgalomból kivonás bizony pénzbe kerül, néha többe, mint amennyit a bontós adna érte. Így még te fizetsz a bontási igazolásért, amivel az okmányiroda hajlandó kivonni a járművet.


Persze átadhatod üzembentartónak, de annak vannak kockázatai. Ha eladod és 5 napon belül az okmányirodában és a biztosítónál lejelented, akkor többet biztosan nem kell törődnöd vele és nem lesz költséged.

2012. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1000 oka van amiért ne add el üzembentartóival...

Nem szabad megbízni az emberekben, tanuld meg!

2012. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!