Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rögtön át kell íratni az én...

Rögtön át kell íratni az én nevemre?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó ha vennék egy használt autót akkor miután megvettem hány napom van arra hogy az én nevemre irassam vagy ez hogy van? mert pl ha megvenném és csak rá 1 hétre tudnám elintézni a papírokat az gond lenne? pl az eredetiségvizsgálat és a többi dolog
2012. febr. 22. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
15 napon belül kell átíratni,ha csak később tudod,akkor addig ki kell vonatni ideiglenesen a forgalomból a későbbi kellemetlenségek végett.
2012. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!
2012. febr. 22. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Vigyáz !az eredetiség vizsgát azt a tulajdonosnak kell meg csináltatni. és nem az új vevőnek!!!!Az ,hogy ki fizeti az már egyesség kérdése! 15 nap az átíratás!
2012. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Vigyáz !az eredetiség vizsgát azt a tulajdonosnak kell meg csináltatni. és nem az új vevőnek!!"


Ezt nem tudom miből gondolod. Kb 4-5 autóm volt eddig és mindig az új vevő fizeti az eredetvizsgát. (persze lehet alkudozni ezzel kapcsolatban de nem jellemző)



Kérdező! 2 héten belül feltétlenül írd át, ha nem teszed akkor kivonják a forgalomból. Kötelező biztosítást is köss rá minél hamarabb.

2012. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Még akkor azt kérdezném tőled hogy közbe használhatom az autót?Te milyen sorrendbe intéztél el mindent ? Előre köszönöm válaszod!
2012. febr. 23. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Természetesen használhatod.


1: a vásárlás másnapján kötöttem kötelező biztosítást...

(ez nagyon fontos)

2: eredetiségvizsgálat. (minden szervizben csinálnak ilyet)

3: okmányirodai ügyintézés (átírás)


Minél hamarabb intézd el ezeket a dolgokat!

2012. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utána pedig érdemes megcsinálni egy olajcserét! Sosem lehet tudni, hogy mikor cserélték le egy használt autóban!


Maszek szerelőt keress mivel a márkaszervizek a lehúzásból élnek...


Mobil 1 vagy Castrol olaj. (10-15000km ként csere)

MannFilter vagy Knecht olajszűrő

Ezenfelül lecserélhetnéd még a levegőszűrőt és a pollenszűrőt is. (20-30 000km-ként csere)


Alkatrészt bármelyik unix-ban, bárdi-ban, startautó-ban kapsz.


Nem tudom honnan írsz?! Ha a dél alföldön laksz akkor bátran ajánlom az M44 Autócentrumot Békéscsabán a gyulai úton.

2012. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm hogy segítettél benne! Fejér megyéből írok.
2012. febr. 23. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
12:22 látom annyira tisztában vagy a dolgokkal ,hogy még azt sem tudod ,hogy idáig mennyi autód volt! vagy 4, vagy 5 ez nem olyan nagy mennyiség ,hogy ne lehetne megjegyezni! eredetiségvizsgálat a nevében is benne van ,hogy EREDETI és ezt kell igazolni az eladónak! én is vettem már autót és az eladó azt akarta csinálni ,hogy vigyem el én eredetiségire, mondtam neki ,hogy vagy meg csináltatja ,vagy nem veszem meg!Tisztában vagy vele ,hogy mi történik, ha meg bukik az eredet vizsgán? A vevő el bukta a pénzt, nem járhat az autóval,ha lopott és úgy van át alakítva még le is foglalják, orgazdaság gyanú,aztán kezdheted bizonyítgatni az igazadat! utána járkálás ügyvéd,rendőrség egyéb illetékek, idő és sok pénz! de ha jól emlékszem az adásvételi dátumától 1 hónapnál nem lehet régebbi az eredetiség vizsgálat!
2012. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak van igaza!!!

Az eredetvizsgát az ELADÓnak KELL elvégeztetnie. Ő felel a kocsiért.

De ezt jogszabály is előírja, nézz utána!


326/2011 (XII.28.) Kormány rendelet:


114. § (1) A közlekedési igazgatási eljárásban az ügyfél a 19. mellékletben meghatározott okmányokat mutatja be a közlekedési igazgatási hatóságnál.


(3) A jármű elidegenítése esetén a törzskönyvet, forgalmi engedélyt és a már korábban felhasznált járműkísérő lapot, valamint az 52. § (1) bekezdés d) pontja esetén az eladó által elvégeztetett előzetes eredetiség vizsgálatról szóló hatósági határozatot a jármű jogszerű megszerzőjének át kell adni.


52. § (1) Az előzetes eredetiségvizsgálatot el kell végezni:

d) a jármű – kivéve a lassú járművet és a lassú jármű pótkocsiját – tulajdonjogában bekövetkezett változás nyilvántartásba vételekor.

2012. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!