Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elkaptak a rendőrök 125-ös...

Elkaptak a rendőrök 125-ös motorral. Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Nincs jogosítványom és a motornak sincsen 1 szál papírja sem. Volt már aki így járt, mint én? Haverommal is ugyan így volt, csak ő még ittas is volt, ő csak figyelmeztetést kapott. Lehet, hogy elsőre én is csak figyelmeztetést fogok kapni? Az a haverom akkor csak 17 éves volt, én 18 vagyok, tehát nagykorú. E miatt lehet, hogy velem szigorúbbak lesznek?
2012. márc. 7. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Feljelentés volt? Ha igen akkor ha jól tévedek 50-150ezer+eltiltás is befigyelhet, a szabálysértési előadó dönti el.
2012. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

14 felett mind1, büntethető mindkettő.

A haverod megérdemelte volna, hogy a f@xára lépjenek és hanyatt lökjék.

2012. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogyha van B jogsitok akkor könnyen ,kevés órával , olcsón ,le lehetne tenni rá az 125-ös motorokhoz valót.
2012. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első, ott a helyszínen mondta, hogy feljelentést tesznek. Utolsó, nincsen B jogosítványom, amúgy meg nem is akarom letenni motorra sem, mert krossz motor, kb 300 métert megyek vele közúton, amíg el nem érem a földutakat, tehát az eltiltás érdekel a legkevésbé. Remélem megúszom én is figyelmeztetéssel, semmi problémám nem volt még a rendőrséggel, a haveromnak is az volt az első ilyen esete. Köszi a válaszokat.
2012. márc. 7. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy földúton ugyan úgy nem használhatod, csak magánterületen...
2012. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én meg remélem hogy nem úszod meg, és egy életre megemlegeted úgy megkúrmak!
2012. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak magánterületen használhatom, de a rendőr is azt mondta, hogy legalább az első mellékutcáig toltam volna el és ott ültem volna rá. Az már senkit nem zavar, hogy szántóföldön vagy erdőben motorozok, a rendőröknek is csak az volt a bajuk, hogy a főútra kimentem. Utolsó, úgy nem tudnak megk*rni, hogy többé ne motorozzak... ugyan úgy fogok motorozni ezek után is, csak másik motorral, és jobban fogok figyerlni a sünökre:)
2012. márc. 8. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező ne is foglalkozz vele ő csak 1 rosszindulatú troll.
2012. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valóban, ha letolod a földútra nem lett volna semmi baj belőle, anno rengeteget motoroztam földúton jogsi nélkül, nem papíros gépen, párszor találkoztam rendőrökkel is, legtöbbször minden további nélkül mentünk tovább, de volt olyan is hogy leállítottak, és elkezdtünk a gépről beszélgetni (16voltam), mikor elköszöntek akkor említette meg az egyik hogy "uram, ha jól gondolom se jogosítványa nincs, se a gépnek nincs papírja, közútra ne menjen vele mert akkor meg kell hogy büntessük, egyébként érezze jól magát és balesetmentes vezetést". Mondjuk ez 5-6 éve volt ,azóta változhatott a hozzáállásuk, de szerintem nem büntetnek most sem földúton.
2012. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Felénk nem is járnak földútra a rendőrök:)
2012. márc. 8. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!