Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy szomszédos országba beléphessek magyar rendszámú autóval? (Pl. Ausztria, Horvátország, Szlovákia. )

Figyelt kérdés

Mármint az autó és a saját irataimon kívül...

Van valami, amire vigyázni kell külföldön az autóval kapcsolatban?


2012. ápr. 4. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges semmilyen felkészülés ahhoz, hogy külföldre menj az autóval...

- érvényes kötelező biztosításod és zöldkártyád legyen.

- műszakilag rendben legyen az autó (lámpák, gumik stb)

A kresz szabályok, táblák szinte megegyeznek az itthonival.


Ha az említett országokba mész akkor vigyázni nem kell különösebben semmire. Ott nem az autósok szívatására mennek rá a rendőrök akkor sem ha külföldi vagy! Ha nem 185-el zúzol el a rendőrök mellett az autópályán akkor tuti nem állítanak meg. Nekem elhiheted... Mindhárom országban jártam már autóval. Közbiztonsággal többnyire nincs gond. Benzinkutakon, parkolókban nem nyúlnak az autódhoz. (értéket természetesen itt sem érdemes látható helyen hagyni!)


Ha viszont Ukrajna, Románia, esetleg Macedónia felé veszed az irányt ott már más a helyzet...!

2012. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És mondjuk Bécsnek hogy kell nekiindulni Budapestről?

Hegyeshalomig muszáj autópályán vagy fizetős útvonalig menni? Ausztriában hol és hogyan fizetem az utat Bécsig? (Gondolom ott minden út fizetős, nem?)


Talán furcsák a kérdéseim, de sose jártam még egyedül autóval sehol, ez volna az első alkalom.

2012. ápr. 4. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapesttől Hegyeshalomig az M1-es autópályán kell végigmenned (nem érdemes főutakon sz.rakodni) ami matrica köteles. Amikor átértél Ausztriába akkor egyből lesz egy Shell kút, ott tudsz matricát venni (a személyzet magyar!).

Hegyeshalom után egyből az osztrák A4-es autópályára "kerülsz" ami elvisz egészen Bécsig (kb 35 perc), elhaladsz majd az Omv finomító, + a Flughafen mellett is.


A bécsi közlekedéstől nem kell félni, ott sokkal intelligensebben közlekednek mint mondjuk budIpesten.


Ha bécsben jársz akkor egyél helyettem is egy Wienerschnitzel-t Puntigamer sör kíséretében!!

2012. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami nem világos akkor írj. Szlovákiában, Csehországban és Horvátországban is képben vagyok.
2012. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Minden világos, nagyon lényegre törően írsz, köszönöm!:)

Parkolással mi a helyzet Bécsben?

Például hol érdemes letenni az autót, ha a Prater és az Állatkert a fő úticélunk?

2012. ápr. 4. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Bécs tele van fizetős parkolóházakkal viszont szerintem nem érdemes oda vinni az autót. Inkább a állj meg a Pratertől pár utcára és kényelmesen sétáljatok vissza. (A Billa utcájában pl. )


Az Tiertgarden-nek saját parkolója van ahol ingyenes a parkolás. Kicsit el van dugva de kövesd a táblákat és megtalálod... (egy temető mellett lesz a parkoló)


Egyébként ha már bécsben jártok akkor feltétlenül nézzétek meg a Schönbrunn kastélyt!!! Annak is van saját parkolója kb 200m-re a bejárattól. (fizetős)

[link]

2012. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és Ausztriában az autobahn-on nem nagyon menj 140-nél többel mert az osztrákok iszonyatos büntetéséket szabnak ki...

Az M1-esen viszont nyomhatod mint süket a csengőt! (én többnyire 160-ra állítom a tempomat-ot) viszont vigyázz mert vannak fix trafik, mondjuk ezt tábla jelzi előre "RADAR" felirattal!

2012. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én parkolni inkább Kagrant javaslom az U1 metro vonal alatt. Ott ingyenes és a belváros 10 perc alatt megjárható metróval.
2012. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A140L!

A Billa utcáját meg tudnád nevezni? (Sajnos tök ismeretlen vagyok Bécsben.)

Egyébként mennyire nehéz parkolóhelyhez jutni a budapesti helyzethez képest?


Utolsó: Köszönöm a tippet, ez a Kargan egy állomás vagy egy utca? Hogyan tudnám beazonosítani?

2012. ápr. 5. 22:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Mármint Kagran, elírtam:)
2012. ápr. 5. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!