Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány hosszabbítása...

Jogosítvány hosszabbítása hogy működik?

Figyelt kérdés
Nyáron fog lejárni az orvosim. Mennyivel előtte lehet hosszabbítani? Hova, milyen orvoshoz kell mennem és mindez mennyibe fog kerülni?
2012. ápr. 21. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Üzemorvoshoz menjél ha jól tudom 6-7 ezer Ft. Ha ez megvan irány az okmány iroda kérsz csekket amit nem tudom mennyi befizeted és a fizetést igazoló lappal vissza sétálsz kivárod a sorod bemész lefényképeznek aláírsz egy papírt leadod a régi jogsid helyette kapsz egy ideiglenest amivel addig vezethetsz ameddig nem kapod meg az újat. Az ideiglenes jogsival csak akkor lehet vezetni ha már volt abból az adott kategóriából jogsid. Ezt nem a kérdezőnek írtam hanem azoknak akiknek most lesz meg az első és nehogy félre értsék. Ezt sajnos egyes emberekből kinézem :(
2012. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Elmész a háziorvosodhoz és kérsz tőle papírt jogosítvány hosszabbításhoz. Ott olyan 4000 körül kell fizetni. Amit ad papírt beviszed az okmányirodába, ahol a kezedbe nyomnak egy 6000 Ft körüli csekket. 10 ezer alatt tehát nem nagyon úszod meg.

Előtte menj mindenképp, mielőtt lejár. 1-2 héttel előtte elmehetsz. Személyit lehet csináltatni 2 hónappal a lejárat előtt, jogosítványt az nem tudom, mennyivel előtte lehet csináltatni.

2012. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A régi jogsit nem kell leadni a hosszabbításkor, csak akkor cserélik ki, ha már megjött az új.
2012. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak a saját háziorvosomhoz mehetek, vagy másikhoz is? És az okmányiroda esetében bármelyikhez? Ezt azért kérdem, mert nyáron nem leszek itthon 2 hónapig (bár Magyarországon leszek) és pont akkoriban fog lejárni.
2012. ápr. 22. 06:16
 5/6 anonim válasza:
Hogy lehet-e a háziorvoson kívül máshová is menni, azt nem tudom. A helyileg illetékes okmányirodába ha bemész, ott megmondják, hogy a lejárat előtt mennyivel tudod meghosszabbítani. Személyinél ez 2 hónap, de jogosítványnál nem tudom.
2012. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a saját háziorvosod hanem ún. "üzemorvos" is eljárhat az egészségügyi alkalmassági kiadásában,sokan kimondottan erre szakosodtak,a neten sokat találsz.

A számok stimmelnek az előzőleg már leírtakkal.

2012. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!