Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam egy autót és a...

Ha eladtam egy autót és a vevő nem íratta át akkor nekem származhat bármi károm?

Figyelt kérdés
Eladtam egy autót és én mint eladó ezt be is jelentettem hivatalosan az okmányirodán, ott bejegyezték az eladás tényét. Viszont a vevő nem íratta a nevéra és én is kaptam egy határozatot amiben a vevőt felszolítják hogy írassa át az autót ellenkező esetben 5000-től 500E forintig terjedő bírsággal súlytható. A kérdésem az hogy ilyen esetben rám nézve lehet-e valamilyen hátrányos következménye az ügynek?
2012. máj. 8. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Te bejelentetted, akkor nem lehet bajod. Egyébként meg lobogtasd az adásvételi szerződést, ha valami probléma van (pl. büntetés jön, mert olyan simán lehet)
2012. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jártam így én is. Sőt, még parkolási bünti is jött a nevemre. Elküldtem minden papírról a másolatot és csend lett. Őrizd meg jól az eladásról szóló összes iratodat.
2012. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt pár ilyen ügyem, egyszer cserbenhagyásos baleset, máskor gyorshajtás, volt olyan, amit elloptak és még mindig az én nevemen volt. A papírokat mindig megőrzöm, ilyen esetben előkerestem és kész. Akkor még nem kellett az eladást bejelenteni.
2012. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébkénz az autó jároképtelen csak alkatrésznek vették meg.
2012. máj. 8. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!