Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóeladásnál ha a vevő...

Autóeladásnál ha a vevő (autókereskedő) "megbízási szerződéssel" venné meg az autóm és nem adásvételivel, abból nekem származhat hátrányom?

Figyelt kérdés

Nem értek az autóeladáshoz, hirdetem az autót és felhívott egy kereskedő, hogy megvenné. az árát kfiizetné nekem kézpénzben, viszont nem adás-vételit, hanem megbízási szerződést iratna alá, és vállalja h ha egy hónapon belül nem adja el kivonatja forgalomból a kocsit, így nem kell rá fizetnem kötelezőt stb. Hogy működik ez? Bele merjek menni?


SOS! Néhány óra múlva jönne megnézni!


2010. márc. 13. 15:43
 1/3 anonim válasza:

Üdv!

Tudod már a választ? Ha jól értem, Te maradsz a tulaj, így szokott lenni. Semmi hátrányod nem származhat, csak annyi van, hogy továbbra is Te vagy a tulaj, a kereskedő meg megspórolja az átírást. Ezt csinálják,"bizományosba" szokták csak átvenni. Ha kifizeti a pénzed és megígérte, hogy vagy eladja vagy kivonatja,akkorcsak annyi van, hogy továbbra is a Te neveden fut. Milyen hátrányokra gondoltál???

2010. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem igazán bíznék meg egy kereskedőben. Mi van ha nem tudja eladni mondjuk egy évig sem? Akkor még mindig a neveden marad. Teszem fel, ha közlekedik vele és mondjuk gyorshajtásért megbüntetik, neked megy a büntetés a te nevedre. Szerintem mindenképp írj vele adásvételi szerződést, és add le minél hamarabb egy okmányirodában. Így a legbiztosabb, hogy mentesülsz minden további bajtól.
2010. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, amit a 2. válaszadó írt. Akármi történikaz autóval, gyorshajtás vagy egyszerűen csak nem tudják eladni én fizetek...

Végül nem adtam el annak a vevőnek, mert ragaszkodott a megbízásihoz. Én meg az adásvételihez :)

2010. márc. 17. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!