Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha üzemben tartóival el adom...

Ha üzemben tartóival el adom a kocsit (nem az én nevemen van), de a tulajdonos (az van az én nevemen) (így olcsóbb volt a biztosítás) még én maradok akkor ilyenkor mi történik? Folytatom.

Figyelt kérdés

például hogyha megfogják itta vezetésért, vagy drogot visz a kocsiba, vagy bármi olyat csinál ami törvénybe ütköző, vagy ha elüt valakit, karanbolozik... meg ilyenek


akkor engem is "elővesznek" mint a gépjármű tulajdonosát ?



és még egy kérdés:


ha ő tovább ad a kocsin akkor nekem a leendő 2.-ik tulajhoz futkosnom kell papírokkal irataimmal ?


ja és még valami bontóba le tudják adni nélkülem (ugye mert akkor teljesen ki kell vonatni a forgalomból)


egyáltalán ilyenbe meg éri belemenni ?


2012. jún. 6. 23:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség ilyenbe belemenni.

Első körben a vezetőt/üzembentartót büntetik (vagy próbálják) de másodikban a személyes felelősségvállalás okán a tulajt bármiért,gyorshajtástól tilos parkolásig és be is hajtják Rajtad.

Csak tulajdonos adhatja el (vagy meghatalmazottja) a gk.-t,ha ezt más teszi az kimeríti a csalás-sikkasztás-hűtlen kezelés-okirat hamisítás együttes fogalmát.

Egyébként is marhaság ez az üzembentartósdi mióta nem hatezerért jegyzik be hanem az átírás kb. harmadáért mert semmivel sem több mint egy két tanú által aláírt,ezáltal közokirattá minősített kölcsönadási szerződés. Értelme,lényege,szankciói ugyanazok de az legalább ingyen van...

Szerintem.

2012. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!