Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ausztriából behozott autóval,...

Ausztriából behozott autóval, aminek érvényes osztrák okmányai vannak, lehet 1 hónapig közlekedni?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy amíg elintéződnek a papírok lehet osztrák rendszámmal menni? Csak mert azt olvastam, hogy igen lehet, de egy rendőr azt mondta, hogy nem, mert 400ezerre büntetnek.
2012. jún. 27. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell rá igényelni ideiglenes rendszámot, osztrák rendszámmal csak akkor közlekedhetsz ha életvitelszerűen élsz Ausztriában és ezt tudod is igazolni.
2012. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy az első írta. Csak ideiglenes rendszámmal használható átíratás végéig, és a nevedre kiállított érvényes ideiglenes forgalmival.
2012. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Még azt megtudjátok írni, hogy van-e értelme ideiglenes rendszámot kérni? Mennyibe kerül?

2012. jún. 28. 08:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Van értelme, mert különben nem használhatod a kerekein gurulva az autót, csak ha trélerrel szállíttatod. Az meg drágább. Nekem 66 euró volt és 30 napra volt érvényes, bár az Szlovákiában volt. Szerintem Ausztriában is hasonló ára lehet.
2012. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ideiglenes rendszámot Ausztriában kell kérni? Azt hittem azt itt Magyarországon. Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak nő vagyok és annyira nem értek hozzá :) Gondoltam utána nézek itt, mert olyan jó tanácsokat tudtok adni :)
2012. jún. 29. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az ideiglenes rendszámot kint kell kérni, akkor amikor kivonatják a forgalomból. Ekkor adnak egy új forgalmit is a te nevedre, ami 30 napig érvényes, ennyi időd van átíratni az autót. Viszont, amint kivonták a forgalomból, már másnap kössél rá kötelező biztosítást a te saját neveddel, mert az nélkül megbüntethetnek. Nem baj, ha nincs magyar rendszáma meg magyar forgalmija még, azt ráér utólag is bemutatni. Én is így csináltam.
2012. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!