Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fizet-e a biztosító (kötelezŐ)...

Fizet-e a biztosító (kötelezŐ), ha a kocsinak, amivel a kárt okozták, nem volt érvényes műszakija?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném. Egész biztos, az autó hivatalosan csak akkor alkalmas a forgalomban történő részvételre ha érvényes műszakival rendelkezik. Logikusnak tűnik hogy nem fognak fizetni, főleg ha az általános álláspontjukat nézzük.
2012. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én meg teljesen logikusnak tartom, ha fizet, a kárt szenvedett arról nem tehet, ha a károkozónak nincs műszakija.

Sőt, akkor is fizet a MABISZ, ha a károkozónak biztosítása sincs, csak azt utána bevasalják rajta.


Amiben konkrétan biztos vagyok, jónéhány éve még akkor is fizettek, ha a károsult autóján nem volt műszaki (amiről már ugye ő tehet, a fenti esettel ellentétben).Nem tudom, ez változott-e.

2012. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ezt benéztem cascora gondoltam (ma kötöttem, kicsit tele van még vele a fejem), betérdelek a sarokba egy öt percre. :D


Szóval természetesen fizet a vétlen félnek, de utána a kifizetett összeg egy részét vagy az egészét is behajthatja a károkozón.


Részletesen itt van:

[link]

2012. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Erre vonatkozóan itt csak ennyit találtam: "A biztosító maximum 750 ezer Ft-ot követelhet:


az üzemben tartótól, ha a balesetet a gépjármű súlyosan elhanyagolt műszaki állapota okozta"


Nos a balesetet nem ez okozta, egyszerűen nem adták meg az elsőbbséget. Azért érdekelne, mert a kárt nekem okozták, de csak akkor szeretném a biztosítóval megtéríttetni a kárt, ha biztosan tudom, hogy nem vasalják be az másikon.

2012. máj. 25. 19:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Fogja egyáltalán kérni a biztosító a műszakiját? Vagy nyilvántartják valahol, hogy érvényes-e?
2012. máj. 25. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a biztosítók nagyon fukarkodnak minden fillérrel valszeg nem fog fizetni hanem a MABISZ fog fizetni de azt bevasalják az utolsó fillérig az okozón.
2012. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A forgalomban csak érvényes műszakival rendelkező gépjárművek vehetnek részt. A biztosítást is érvényes műszakival rendelkező gépjárműre kötötték. Szerintem a biztosító nem fizet, illetve van egy olyan lehetőség, hogy a saját biztosítódat megbízod az okozott kár ellenértékének behajtására. Ő akkor azt - jutalék ellenében - behajtja, de a károkozóval mindenképpen megfizettetik, sőt lehet, hogy a biztosító fel is jelenti, mert érvénytelen műszakival közlekedett.
2012. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem ilyen egyértelmű ez. Műszaki nélküli autóra is kötnek biztosítást, sőt, anélkül nem is vihető vizsgára. Akkor miért veszik el a vizsga nélküli napokra a biztosítási díjat? És miért követelik a vizsga lejárta után is, ha nincs kivonva forgalomból? A biztosítónak is vannak kötelességei, amit nem feltétlenül ő szab meg, az túl egyoldalú lehetne.
2012. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!