Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kell-e vagyonszerzésit fizetne...

Kazsemestor kérdése:

Kell-e vagyonszerzésit fizetnem megint?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy kocsim,2 éve vettem,lombard lízing volt rajta,mikor megvettem,kifizettem a vagyonszerzésit,de én csak az üzembentartó lette,.a lombard a tulaj.Most tehermentes az autó,megkaptam a törzskönyvet és mondta a lombard,írjam át az én nevemre.Kell-e megint fizetnem vagyonszerzésit?Nagyon nem akarom,mert az ott hirtelen 60000.

2012. júl. 2. 09:06
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Zárt végű lízingnél előre kellett kifizetni a vagyonszerzési illetéket, így azt még egyszer nem kell. Elméletileg a banki papíron rajta is van, hogy zárt végű lízingről volt szó, de én a biztonság kedvéért bevinném az eredeti befizetésről szóló csekkszelvényt is.


Most csak az új forgalmi engedély és törzskönyv illetékét kell kifizetned, ez összesen 12.000 Ft.

2012. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen,zárt végű,de az okmányirodában meg azt mondták,nem látják a rendszerben,hogy én befizettem.A csekket meg már elhagytam valahol!Jelenleg ott tart a dolog,hogy besézltem a NAV-val,ők állítanak ki nekem 1 igazolást arról,hogy annó befizettem erre a kocsira az illetéket,ennek elégnek kell lennie...
2012. júl. 5. 12:54
 3/3 A kérdező kommentje:

No,mivel a NAV nem igazán sieti el a kérvény kiadását,így a 15 napos átírási határidőt elbuktam.

De ha képesek még erre is büntetést kiszabni,nagyon kiverem a balhét.Mivel nem én hibáztam (vagyis annyiban hibáztam,hogy nem tudom hol a csekk a befizetésről),hanem ők vitték fel rosszul a rendszerbe 2 éve az illetéket,nem hiszem,hogy engem terhelne a felelősség.Egyébként azt nem értem,hogy 5 perc telefonálással kiderítettem mindent,miért nem képes az ocsmányiroda felhívni a NAV-ot és leinformálni,hogy tényleg fizettem-e?Csak húzzák az időt...

2012. júl. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!