Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Leirná nekem lépésrol lépésre...

Leirná nekem lépésrol lépésre valaki, hogyan mukodik egy személyautovásárlás, és az atirása?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy egyhármas swiftet valoszinuleg kereskedésbol veszem, és mivel csak 20 vagyok, és a0 ban lennék, meg akarom oldani, hogy a biztositas az apu neven legyen, aki b10ben van. Megvétel utan mik a teendok és koltségek? Adásvételit irunk, aztán egyutt megyunk eredetiségvizsgálatra, aztán uzembentartoit mikor hol? Na meg biztositást interneten érdemesebb kotni? Arrol hogy lesz papirom ha rendor kéri? ki kell nyomtatni? nagyon nem tudok a sorrendet légyszi segitsetek, na meg törzskönyv forgalmi vagyonszerzési illeték eredetiség 51500 at számoltam reális ez akkor is ha apam az üzembentartó?
2012. aug. 26. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ezt a "más családtag nevére íratjuk, mert úgy olcsóbb dolgot". A teljesítményadón nem változtat, ha más nevén van a biztosítás, akkor te sosem leszel B10-ben. A0ban ~18 000/negyed év volt a biztosításom egy 272 lovas autóra, B2ben már 5500. Nyilván egy 1.3-as Swiftnél ez sokkal kevesebb.


Amúgy megveszed, kifizeted, megkötöd a biztosítást - legegyszerűbb online valami alkusszal, de amíg nincs biztosításod el sem viheted - hivatalosan -. Az átírásra 15 napotok van, ehhez be kell menni az okmányirodába, ott kapsz egy csekket a vagyonszerzési illetékről meg az új forgalmi áráról, befizeted és utána készen is lesz még aznap. A teljesítményadó meg majd jön, szeptemberben.

2012. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De fatterod hiába van B10-ben ha a nevén van egy kocsi ami már B10-ben van fizetve. Ha most ráíratod akkor az is A0-ról indul csak annyival lesz olcsóbb hogy idősebb nálad. Én most fizetek 1.6-os autóra ~18.000Ft/negyed évre, 19 éves vagyok és 2,5 éves a jogsim.
2012. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!