Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladott autómat nem íratták...

Eladott autómat nem íratták át a forgalomból viszont kivonták már egy ideje mégis kapom sorozatosan rá a bírságokat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tele a hócipőm vele, hogy heti programmá vált, hogy felváltva küldözgessek adásvételit rendőrségnek, parkoló társaságnak. Kötelező biztosítás nincs rajta mert lemondtam. Gondolom az én forgalmimmal közlekedik a delikvens. Szeretnék megszabadulni ettől a programtól mit tehetek?
2012. aug. 27. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ki van vonva? Rendszáma?
2012. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jött egy levél, hogy mivel az átíratást elmulasztották ezért felszólítják az új tulajt, hogy adja le a rendszámot (engem csak értesítenek, hogy ez történt). Addig is a forgalomból ki van vonva az autó, vagyis csak akkor kerülhet újra forgalomba az autó ha nevére írja és kifizeti a forgalomba helyezést de mivel a kocsin lévő büntetések nagysága már akkora, hogy lassan egy új autó értékét közelíti meg nem hiszem ,hogy ez valaha be fog következni. Én megtettem a kötelességemet mert bejelentettem, hogy eladtam az autómat és a röhej az, hogy ezt mindenki látja, mind a rendőrség mind az okmányirodák de mégis engem csesztetnek. Jó lenne ha a rendőrség rászállna a kedves vevőre mert gondolom neki se mindegy, hogy betudja e vasalni a pénzét végre valakin.
2012. aug. 27. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt úgy nevezik, hogy fiktív kivonás, csak a rendszerben van kivonva és amíg bele nem fut egy ellenőrzésbe vagy le nem adja a rendszámot, addig szívni fogsz!

Keresd meg a lakhelyén, szedd le a rendszámot a járgányról, aztán add le a rendőrségen, hogy találtad!


Gondolom te sem vitted be az adásvételit az okmányirodába, ugye? Mert akkor már régen nem neked kellene bizonygatnod az ártatlanságodat!


A kapott levelek másolatát küldted már tovább az emberednek egyszer is? Az is lehet, hogy nem tud semmit a sok bírságról és azt hiszi sérthetetlen!

2012. aug. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az okmányirodában le van jelentve ezt rögtön az eladás másnapján megtettem. Az autót kereskedő vette meg aki tovább adta nem tudom kinek. A kereskedő nem íratta át és az ő vevője sem az autót. A kereskedőt cseszteti a hatóság aki olyan cégnévre vásárolta az autót ami kiderült, hogy nincs is bejelentve. Attól félek, hogy a hatóság majd rajtam akarja bevasalni a büntetéseket. Vajon ki az aki ez után támadható?
2012. aug. 28. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!