Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kutyás balesetnél (karambol)...

Kutyás balesetnél (karambol) ki a felelős (részletesen lent)?

Figyelt kérdés
Történet röviden: Kutyát gázoltam, vészfékezésnél a mögöttem levő belém szaladt. Ha a kutyatartónak van olyan lakásbiztosítása, ami elvileg fedezi ezt, akkor a káromat ki fizeti? A kutyatulajdonos vagy a mögöttem közlekedő biztosítója? A kocsi elöl-hátul tört. Elöl kutya miatt, hátul a másik kocsi miatt.

2012. dec. 27. 19:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
A hátsó kár egyértelműen a másik jármű kötelezőjére megy, a kutya által okozott törés meg a kutya tulajdonosának zsebére. Biztosítása egész biztos nincs rá, de felelősséggel tartozik a kutyájáért. Ha nem fizet, polgári pert indíthatsz. Már, ha úgy gondolod, hogy megéri a dolog.
2012. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%

Véleményem szerint az hogy a kutyát elütötted azért a gazdája a felelős. A keletkezett kárt az autódon a kutya tulajdonosának kell megfizetni. Aki hátulról jött beléd arra annyit tudok mondani hogy megsértette a KRESZ szabályt,ugyanis valószínüleg a látási és útviszonyokhoz képest nem kellő követési távolsággal közlekedett. Ha megfelelő lett volna a követési távolság akkor biztonságosan meg tudott volna állni.

A kutya elpusztult?

2012. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
stewes-ke! erről ennyit. te kis vamzerrrr.
2012. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Opsz, arról még nem hallottál, hogy a szülő a gyermeke betöltött 18. életévéig felel a gyermekéért? De bizony, hogy felel. És tudod, ha az a gyermek egy kutya értelmi színtjén áll, akkor a kedves szülőnek azt a gyermeket nem szabad egyedül kiengedni, hanem kézen fogva kell kísérni.

De mondok mást. Ha autóval átmegyek a síneken, noha a fénysorompó tilosat jelez, s beleromból a kocsimba az intercity, akkor ki is a felelős? A vonatvezető, vagy én?

2012. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a kutya elpusztult.
2012. dec. 28. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!