Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A veszek egy járművet de nem...

A veszek egy járművet de nem íratomát 15 napon belül akkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az adásvételin 15 nap a határidő, de csak 1-2 hónap után lenne rá pénzem ezért kérdezem, ja és emiatt kapnék plusz költséget?

2013. jan. 20. 21:15
 1/3 dirtboy ***** válasza:

elvileg megbüntetnek igen,én is túl léptem a 15napot de csak 3-4 nappal plusz volt időpontom foglalva,nem büntettek meg de az 1-2 hónap már sok idő.

az autó vételbe bele kellett volna kalkulálnod ezt a költséget.

ha jól tudom a büntetés 30ezertől kezdődik.

2013. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg de ha nem adja le a tulaj addig az adásvételit akkor nem.
2013. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Syrakusa ***** válasza:

HA még nem kötöttetek szerződést akkor itt egy javaslat!

- autót kifizeted (példa kedvéért mai dátum)2013.01.21.-én

- írtok egy kölcsönadási szerződést 2013.21., től (pl.)2013.03.21 - ig

- emelet kitöltitek az adásvételit (pl.)2013.03.21.-re így ráérsz 2013.04.05.- é n átíratni

Magyarázat: A kölcsönadási ugye azért kell,hogy addig is tudd használni az autót,az előre kitöltött ledátumozott adásvételi pedig biztonsági okokból,mert ugye így Te is biztosítva vagy az ellen,hogy a kölcsönadási lejárta után követeli vissza az autót(jogilag igaza is van)illetve biztosítva vagy afelől,hogy mondjuk ha a dátumot lehagyjátok akkor nem tölti ki Magának a holnapi dátummal és sétál be az okmányirodába Vele.Ezzel szemben Ő is biztosítva van arról,hogy ha eljön a 2013.03.21. akkor életbe lép az adásvételi és besétálhat az okmányirodába Vele így Ő tiszta......Amit tudni kell ,hogy ez viszont okirat hamisítás ezért mond el az eladónak is(hogy véletlen se menjen be idő előtt illetve,hogy ha laikus tisztában legyen Vele......(Én is vettem már így autót)

2013. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!