Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap totálkkárosra törték...

Tegnap totálkkárosra törték az autómat de nincs biztosításom ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mi a teendő ?

2013. febr. 12. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Leadod a roncstelepen, és megvárod a büntetést.
2013. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az autómat kifizeti a kár okozó biztósitója vagy nem ?
2013. febr. 12. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem volt biztosításod, nem vehettél volna részt a forgalomban, ezért nem jár semmi, csak egy jó nagy bírság!
2013. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs biztosításod? Nem fogsz semmilyen kártérítést kapni, hiszen nincs biztosításod. Ahhoz, hogy felelősen részt vehess a forgalomban KGFB-nek lennie kell a kocsidon. Nem elég, hogy nem térítik meg a károd, még jó nagy büntetést is fogsz kapni és kb. 500 Ft/ nap fedezetlenségi díjat is ki fog számlázni a biztosító arra az időszakra, amelyre nem volt biztosításod. Tényleg olyan nehéz lett volna befizetni azt a pár ezer Ft-ot? Felelőtlen voltál és ezért most keményen fizetni fogsz.
2013. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van.

Előttem leirták,csak megerősiteni tudom.

2013. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

-Cascod nem volt vagy

-Kötelező FB-d?


Ha jól értem más törte össze a Te autódat?


Nem volt Cascod és más összetöri az autódat, akkor az ő biztosítója fizet (ne reménykedj, túl sok pénz nem lesz belőle, mert avulást is számolnak)


A legjobb, haa a kárt okozónak felkínálod az autódat megvételre a normál piaci áron töretlen állapotúként, utánna meg azt csinál a roncsal amit akar!

2013. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már tudja a károkozó, hogy nincs biztosításod, akkor egyetértek az előttem szörnyülködőkkel. Ha viszont nem mondtad el neki, akkor próbálj meg " közös megegyezésre " jutni vele feljelentés és biztosító kiiktatása nélkül. Így talán sikerül annyit kapnod, hogy megjavíttatod ( gazdasági totálkárnál), vagy tudsz venni valamit. Na nem állítom, hogy ez a legbecsületesebb megoldás...
2013. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de okos itt mindenki, mikor még azt sem tudjuk, hogy kötelezője nincs, vagy csak Cascója
2013. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. febr. 12. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!