Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Történt kb.300. 000ft értékű...

Történt kb.300. 000ft értékű kár az autómban és 50. 000Ft az önrész a casconál, akkor 50. 000-ret fizetek én, a többit a biztosító? Olyan szervízbe viszem az autót, ami szerződésbe van a biztosítóval, de nem márkaszerviz, akkor a garancia elveszik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben bizonyos használt alkatrészeket újra cserélnek: létrejön az értékemelkedés. Ezt a biztosító levonja a kártérítés összegéből. Ezzel számolni kell; szerviztől függetlenül.

A garancia-márkaszerviz témában nincs ismeretem.

2013. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem, amit írtál...? akkor most ki fizet, kinek, mennyit? Annyira elhasznált alkatrészek nem lehetnek, fél éves az autó. Bal visszapillantója meg bal hátsó ajtója sérült csak.
2013. febr. 13. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolják, hogy az alkatrész kora miatt mennyivel csökkent az értéke. Ha helyette újat szerelnek be: akkor az új és a kora (adott esetben pl. kopása) miatt csökkent értékű lecserélt alkatrész értékkülönbségét (mivel ezzel Ön gyarapodik) levonják az általuk kifizetendő kártérítésből.

Nem tudom, hogy fél évre és az adott elemekre mennyi értékcsökkenést számítanak ” számítanak-e egyáltalán; illetve, hogy csere szükséges e, vagy csak javítás.

2013. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh értem. Köszi az infót!
2013. febr. 13. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!