Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » "károkozói pótdíj" KGFB-nél,...

"károkozói pótdíj" KGFB-nél, van ilyen?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy bizonyos biztosítóknál (én Wabererrel kapcsolatban hallottam), ha te okozol kárt, függetlenül az okozott kár értékétől, (még ha 5000Ft is) behajtják tőled az éves biztosítási díj 3-4 szeresét károkozói pótdíj gyanánt. Hallott már valaki ilyenről? Törvényes ez? Minden biztosítónál van ez?

2013. febr. 20. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, de az biztos, hogy károkozás után mindig küldenek egy levelet arról, hogy mennyi volt a kifizetés, és ha azt befizeted, akkor nem sorolnak lejjebb. Egy 5000 Ft-os kárnál ez még megérné, de többszáz ezres kifizetésnél inkább tegyenek le M2-be, de még akkor se kell százezrekkel többet fizetni a KGFB-re.
2013. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
47%
az mennyivel egyszerübb lenne ha adott esetben az általad okozott kar anyagi vonzatát is vállalnád..
2013. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!