Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megújítható-e a jogosítvány...

Megújítható-e a jogosítvány általános iskolai végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Villamost vezetek a bkv-nál. A problémám az lenne, hogy lejárt a jogosítványom, de nem tudom megújítani, mivel elvileg 8 általános kell hozzá. Rendelkezem a végzettséggel magával(anélkül fel sem vettek volna dolgozni) viszont elhagytam a bizonyítványom, az iskola pedig megszünt időközben és nem találom az intézmény jogutódját. A kérdésem az lenne, hogy magához a megújításhoz is szükséges az iskolai végzettség? Sehol sem találom a jogszabályban, csak magához a megszerzéshez. Esetleg a közlekedési főfelügyeletnél valamilyen "enyhe" elbírálást lehetne kérni? 25 éve dolgozom a bkv-nál, emiatt elveszíthetem az állásom... Megköszönnék bármiféle segítséget!
2013. márc. 4. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

A normál autós jogsi? Ahhoz semmit nem kérnek csak a régit meg az orvosit.


Vagy neked valami spéci bkv-s jogsi kell?

2013. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
V kategóriás jogosítvány, de lényegében "normál autós jogsi"-m van nekem is igen. bent az ügyintéző kérte a bizonyítványt is, de szerintem jogilag nincs benne a jogszabályban, hogy magához a megújításhoz is szükséges.
2013. márc. 4. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
A 8 áltaános talán 2012-ben hozott szabály. Ha előtte csináltad a jogsit, még nem volt feltétel, szóval jogtalanul kérte a bizonyítványt. Ez olyan, mintha egy 90-es évekbeli ABS nélküli autó nem kapna műszakit, mert 2010-től kötelező az ABS..
2013. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felesleges szívózni, pláne a bkv-nál..

inkább törd a fejed, hol kellett még igazolnod a nyolc végzettséget.

Próbáld az oktatási minisztériumot, talán az irattárban..vagy ballagási kép, vagy bármi, ami alapján talán kiadják..esetleg két tanú, akár tanár, vagy diák..ezen nem bukhat meg a dolog.


szerezd meg valahogy , oszt jónapot. ott a bkv nál kár púposkodni..reménytelen..

2013. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szívózni akarok a bkv-val, hanem meg akarom tartani a munkám... 2 hónapja próbálom pótolni ezt a szutyok papírt, sajna muszáj másik megoldást találni, mert nagyon úgy tünik, hogy nem tudom megszerezni, ez a jó magyar hozzáállás, hogy sehol sem segítenek, mindenhonnan elküldenek... egyébként elképzelhető, hogy megsemmisült maga a bizonyítvány, mert az iskola, ami lehetséges jogutód volt pincében tartotta az iratait és beázott a pince...
2013. márc. 4. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha más nincs, próbálj új állást nézni, a bkv-nál amúgy sem éri meg dolgozni, szét van lopva a cég, az egész egy rohadt politikai pénzmosoda.
2013. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Villamos jogosítványt Január 19. étől nem jegyzik a vezetői engedélybe! Tehát maga a V kategória megszünt helyette K kategóriát adnak pont így jártam én is mondjuk már nem BKV zok de ragaszkodom a vilis jogsimhoz! :-)


NKH hoz el kell menni vizsgaigazolásért és az NKH val leharcolni kék vasúti jáűrművezetői igazolványt adnak egy kék színü plasztik kártya! A vezetői engedélyből kikerült azaz megszünt a V kategória! Egyedül a TR Trolit hagyták benne ! :)


Remélem tudtam segíteni :)

Amugy 8 általános nélkül is újjítható igen nem kell bemutatni semmit de mondom ne okmányírodába menj mert ott a V kategóriákból K kategóriákat csináltak Kerti Traktor inzézd el a vasúti járművezetői igazolványt kék plasztik! :)

2013. márc. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amugy a BKV tényleg nem jó cég már gyere VT-Transmanhoz buszvezetőnek már egy ideje ott vagyok egyenlőre jó! :) Amugy a BKV nál mint járművezető a metró a legjobb.. De oda lehetetlen be kerülni sajnos. :(
2013. márc. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!