Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Olyan problémám van, hogy...

Gazion kérdése:

Olyan problémám van, hogy örököltem 125ccm-es motort aminek nincs meg semmi papírja és a rendszáma sem. Van valami módja lepapírozni?

Figyelt kérdés
Elég régi motor, ha jól emlékszek '70 akárhányas.

2013. márc. 25. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
írd fel az alvázszámát, gyártmányt és típust. Ha bemész az okmányirodába, lehet, hogy tudnak segíteni.
2013. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy pl.eladod így,vagy elcseréled.Persze oda kell irni a hirdetésben ezeket.Én ezt tenném az előző verzió macerás.
2013. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, de inkább fel szeretném újítani.
2013. márc. 25. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem tisztázott, hogy pontosan mi is a helyzet a papírjaival, addig ne költs rá túl sokat - elméletileg nem használhatod forgalomban ugye.


Most nincs rendszáma és papírja - de nem is volt?

Az öröklést azt komolyan úgy kell érteni, hogy elhunyt pl. a nagyapád és így jutottál hozzá?

Milyen típus (már ha szabad megkérdezni)?

2013. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg örökölted (hagyatéki leltárban szerepel) akkor te mint tulajdonos az okmányirodában tudod pótolni a papírjait (már ha voltak neki)! Bemész és bejelented, hogy elvesztek az iratok...
2013. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A típusa Tatran. Nagyapámtól örököltem, de nem vettük be a hagyatékba, semmilyen formában nem tudom igazolni, hogy a család tulajdonában van, volt.
2013. márc. 26. 10:33
 7/10 A kérdező kommentje:
ha jól tudom használta a papa a 70es években, szóval szerintem akkor kellett lennie rendszámnak,papírnak, csak sajnos nincs senki az élők sorában vagy beszámítható állapotban aki tudna valamit erről a gépről.
2013. márc. 26. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:

125-ös Tatran robogó? Az jó, főleg a dynastarter. :D Egyedül a hátsó felfüggesztésre kell nagyon odafigyelni - van ismerősöm akinek van kettő ilyen masinája, még a hetvenes években vette őket, de egyszer elperecelt nyolvcanvalahányban és azóta a padláson vannak a gépek.


Figyi, ha a nagyapó nevén volt a motor, ő szerepelt a forgalmiban tulajdonosként (erre biztosan emlékeznek a családtagok), akkor már nem olyan elveszett az ügy. Kell még a rendszáma a mocinak (enélkül nem fog menni a nyilvántartás sajátosságai miatt), de nem a tábla, csak a betű-szám kombináció. Ha valahogy vissza tudtok rá emlékezni pontosan, vagy van róla fotó, vagy bármi papír amin szerepel, akkor már menni fog.

Ha a rendszám megvan, de a nagyapád nem íratta át a nevére akkor is meg lehet próbálni - de akkor túl nagy reményeket ne fűzz a dologhoz.


Egyébként tudtommal 1969-ig gyártották. :)

2013. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na amíg gépeltem addig írtál: akkor marad a fotók és régi papírok átnézegetése - úgyis megint esik a hó, nem lehet még a természetben vagy a kertben rohangálni/dolgozgatni...
2013. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Facipan válasza:

Sziasztok.

Lehet, hogy még nem érkezik későn a válasz, szóval azt javaslom, hogy egyedi gyártmányként próbáld levizsgáztatni, de ehhez olyan szerelővel kell egyeztetned, aki szokott ilyen járműveket forgalombahelyezni. Az árat is ő fogja tudni megmondani.

üdv.F

2014. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!