Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átirattam az autómat, de most...

Átirattam az autómat, de most mit tegyek? Ha lejár a határidő mi fog történni?

Figyelt kérdés
Na a problémáma következő. elsején vettem egy kocsit.most tudtam csak átiratni.de nem kaptam új forgalmit se törzsköyűnyvet egyelőre,mert régen hitel volt a kocsin. és a hitelt a régi tulaj kifizette de a törlő lapot nem adta le az önkormányzatba. így nekem a rendszer nem engedi hogy egy új forgalmi engedélyt állítsanak ki és nevemre szóló törzskönyvet. tehát a kérdésem. a biztosítást már megkötöttem,eredetiség vizsgán voltam. okményirodába pedig amit kaptam 12000 ezer ft és 34000 ezer ft azt a 2 csekket befizettem. kaptam egy pecsétet az adásvételimre ha rendőr megállit igazolni tudom hogy folyamatban van az átírás,de megkell várnom amig ez a törlőlap megérkezik. a régi tulaj postán adja fel hétfőn így kb csütörtökre ér ide. kifutok a 15 napból de ez ilyenkor nem jár már büntivel? mivel mindent amit tudtam elintéztem! vagy igen?? és mennyivel ha igen.. bár ez nem az én hibám lenne .köszi
2013. ápr. 12. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen változó, nem értem hogy működik ez az átírás késés büntetés dolog.


Egy barátom most vett autót, 1 hónapot késett vele, kapott 30ezer bírságot.


2 éve a motoromat 2 hónap után írattam át, nem szóltak semmit, csak a hölgy az irodában megjegyezte, hogy korábban kellett volna.


Egy másik ismerős fél évet halasztott, 13430Ft bírságot kapott...

2013. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát akkor a szerencsére lehet csak bízni :) vagy nem tudom
2013. ápr. 12. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen aki csúszott gyakran kihúzta 6 hónap után, mert a szabálysértés 6 hónap után elévül. De szerintem ez már nem így van. Csörögj rá az okmányirodára.
2013. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"33. § (1) A nyilvántartásba bejegyzett adatok módosítására okot adó körülmény bekövetkeztétől számított 15 napon belül köteles bejelenteni a bejegyzésre jogosult hatóságnál:

a) a járművezető, a járműtulajdonos (üzembentartó) a természetes személyazonosító és lakcím adatának, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet a megnevezésének, székhelye (telephelye) címének, cégjegyzék- (nyilvántartási) számának változását;"


Ha veszel egy kocsit 15 napon belül át kell íratnod. Ha a rendőr elkap 15 000 Ft-os csekket ad. Ha feljelentenek 30 000 Ft jár.

De a törvény csak a bejelentést teszi kötelezővé. Te azt megtetted és ez a folyamat elindult. Akár 2 évig is tarthat ez a folyamat, te a bejelentésedet megtetted és az okmányiroda megindította amit kell. Nyugodtan közlekedhetsz így és nem fognak megbüntetni. Azért is kaptad a pecsétet.

2013. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!