Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van valami hátránya ha február...

Van valami hátránya ha február elején vettem az autót és még nincs befizetve a biztositás?

Figyelt kérdés
Szóval valami hatósági ciriburi nem lesz belőle,mikor vettem az autót kaptam zöldkártyát és még nem jött le a levél arra a lakcimre ahol be vagyok jelentve.A törzskönyv mennyire szükséges az autóhoz vagy nem is fontos?
2013. máj. 22. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

van ám

te jelenleg biztosítás nélkül autókázol, ami igen nagy probléma

a hiánya miatt kegyetlenül megbüntetnek ha igazoltatnak, illetve ha balesetet okozol, akkor perkálhatsz rendesen

ezen felül be kéne fizetni minél előbb, mert a bünti egyre csak növekszik (késedelmi díj)


a törzskönyv meg az autó tulajdonjogát igazolja, de azt nem kell magaddal hurcibálni, legyen otthon jó helyen

2013. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
zöldkártyát meg nem tudom hogy kaphattál, mert már jó ideje nem adnak, mert be van építve az egész a műszakiba, szóval vagy benéztél valamit, vagy kamu a kérdés
2013. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett késedelmi díjat fizetni, igaz én csak 1 hetet csúsztam vele.
2013. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hét még belefér :)
2013. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor nem tudom mi is van most.fogok kapni büntetést?még nem jött meg a levél a biztositótól,azt mondták mikor átirtuk az autót hogy postán fog levelem jönni és be kellesz fizetni,de még sehol semmi levél
2013. máj. 23. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:
rá kéne kérdezni a biztosítónál, mert a megkötés után küldik a csekket pár napon belül
2013. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amíg utána nem jársz, szerintem ne használd a kocsit. Az is lehet, hogy a biztosító már felmondta nemfizetés miatt a szerződésedet. Ha kárt okozol, nem fog jólesni zsebből fizetni mindent, vagy egy igazoltatásnál a büntetést.
2013. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és akkor ha visszamondják a biztositásom akkor mi lesz belőle például pénzbirság vagy ujra kell kötnöm a biztositást?
2013. máj. 24. 19:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha felmondták, akkor újra kell kötnöd visszamenőleg, de arra az időszakra magasabb lesz a díjad (fedezetlenségi díj, vagy hogy hívják).
2013. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ugyan annál a biztositónál kell kötnöm vagy mehetek máshová is.Eddig 32 ezer lett volna akkor most biztos lesz 50 is?
2013. máj. 27. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!