Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vétlen voltam egy balesetben,...

Vétlen voltam egy balesetben, de lejárt a biztosításom. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap egy autós hátulról nekitolt egy másik autónak. Elismerte mindkét felelősséget, de nekem 1 hete járt le a biztosításom, melyet most szerettem volna rendezni. Ilyen esetben is fizet a vétkes biztosítója? Bár hétfőn befizetem a biztosítást, de mivel vétlen voltam gondolom ebből a szempontból mindegy hogy nekem van-e biztosításom. Illetőleg kérhetek-e kártérítést azért mert az autó (ami gazdasági tk.) nélkül nem tudok pénzt keresni?
2013. máj. 25. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A baleset szempontjából mellékes, hogy neked van-e biztosításod. De még ha te lettél is volna a vétkes, úgy tudom, hogy lejárat után 60 napig még kockázatban állsz. Hogy a munkaképtelenségért kérhetsz-e kártérítést, nem tudom.
2013. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a biztosító hajlandó fizetni annak ellenére, hogy a biztosításod lejárt, akkor minden károdat, tehát a kiesett jövedelmedet vagy a jövedelemszerzés céljára bérelt autó bérleti díját is fizeti. Szerintem, ha vétlen vagy, nincs jelentősége annak, hogy érvényes-e a biztosításod (bár elvileg biztosítás nélkül nem szabad részt venni a forgalomban). Az én kerítésemnek sem volt biztosítása, amikor valaki autóstól jött be rajta a kertembe, mégis fizetett a biztosító. A felelősség az minden esetben felelősség. Te pedig a károsult vagy.
2013. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez két jogilag külön eset. A károkozó biztosítója fizet, téged (vétlenként) meg max a biztosítás nélküli autózásért büntethetett volna meg a rendőr ami a baleset szempontjából irreleváns.
2013. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy kérdésem még lenne. Az autómat valószínűleg gazdasági totálkárként fogják felbecsülni, így érdekelne hogy ilyenkor ha átvetetném a roncsot a biztosítóval, milyen árban szokott kijönni? Semmi baja nem volt a gpk-nak, akkor kaphatok érte piaci árat? Illetve a másik gpk. vásárlásakor felmerülő költséget (átírás, vezérlés csere -mivel ez is költség, melyet az enyémben számlával igazolgatóan a vétel előtt lett cserélve, illetve ugye ha nem jön belém nekem nem lenne ez a 2 plusz költségem) meg lehet téríttetni? Próbáltam utána nézni de mindenhol mást írtak
2013. máj. 26. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!