Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kis koccanás, pár karc, no...

Minava kérdése:

Kis koccanás, pár karc, no rendőr. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap történt velem egy kis koccanás...egy autó hirtelen megállt előttem,épphogy nem mentem neki de énis megtudtam állni.Majd elindult(én is),és ujbol lesatuzott,nem tudom miért,de akkor már olyan közel voltam hogy belekoccantam.Félreálltunk kiszálltunk.Ugy nézett rám mintha egy utolsó parazst lennék hogy nem nézek az orrom elé stb...és hogy mekkora tragédia összetört a kocsija...

Néztem az enyémnek smemi baja,az övéhez odamantem és letöröltem,maradt kb 3-4 db hajszálvékony kisujjnyi hosszú karc..Mondtam neki hogy adok egy ötöst aztán menjünk a dolgunkra.Közölte hogy áá az nem elég,de ő most nem ér rá iszonyuan siet a gyerekért az ovodába..látja én is gyerekekkel vagyok biztos én sem érek rá.Mondom én ráérek akkor hivjunk rendőrt majd ő megmondja mi a teendő.De a hölgy közölte hogy nem ér rá..siet a szerelőhöz,felirta a rendszámom neven telszámom,és közölte hogy majd megnézeti otthon a férjével és hiv telefonon hogy mi legyen.Mire nyelni tudtam volna egyet el is hajtott.


Most ilyenkor mihez kezdjek?Se egy fotó a kárról,se egy jegyzőkönyv vagy valami...Ugy érzem én ovltma a hibás mert nem tartottam a követési távolságot..de közben kérdezem magamtol ugyan mért dönt ugy fél méter messziről egy zebra előtt hogy lesatuzik,amikor sehol senki?

Midnegy..ő egyedül volt..nekem 2 felnőtt tanum van rá hogy mi történt,és hogy kértem hivjunk rendőrt de ő sietett.

Most mihez kezdjek ha elkezd hivogatni,hogy x ennyit meg x annyit fizessek vagy bármi?Mivel bizonyitjuk hogy miylen és mekkora kár történt?És hogy ki a felelős?



#koccanás #nincs rendőr #nincs jegyzőkönyv
2013. ápr. 27. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Megkéred ne zaklasson telen, mert feljelented. Kamuzik csak. Kitalálta a rendszámod, a számid megszerezte és csak pénzt akar szerezni, pedig nekitolatott valaminek. Ennyi. Se papír se tanu. Mehet a rákba.
2013. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

A hibás te vagy, te mentél hátul, nem tartottál megfelelő követési távolságot. Ez még úgy is igaz, hogy ő nagyot fékezett.

De utólag? Nem biztos, hogy elismerném, hogy egyáltalán arra jártam.

2013. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
55%

tagadd le, ennyi.

készített olyan fényképeket a helyszínen, amin látszok legalább a rendszámod? gondolom nem...akkor mégis mivel bizonyítaná be, hogy te voltál az aki belement?

ha nagyon hívogat közöld vele, hogy feljelented vagy simán tiltsd le a számát a telefonodon. ha másikról hívogat, akkor azt is letiltod...ennyi :)


egyébként tényleg te voltál a hibás de utólag se te se ő nem tudja ezt vagy ennek ellenkezőjét bizonyítani.

2013. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
KRESZ szerint te voltál a hibás, a biztonságos követési távolság be nem tartása miatt. Örülj neki hogy nem hívtatok rendőrt, így csak simán letagadod és kész.
2013. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen te voltál a hibás, teljesen mindegy, hogy miért satuzott. Viszont ha nem készült a helyszínen hivatalos dokumentáció, utólag már semmit sem csinálhat. Sőt, már akkor sem kérhető számon semmi, ha két métert "kerül arrébb" a szituáció, dokumentáció nélkül. Ha nagyon para az illető, akkor esetleg számíts arra, hogy megfenyeget, és váratlan időpontokban inzultus ér, ez a velejárója ennek, de erre statisztikailag kicsi az esély 3 karc miatt. Szóval innentől már ne foglalkozz vele, nem érdemes.
2013. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"és közölte hogy majd megnézeti otthon a férjével és hiv telefonon hogy mi legyen."

ez tetszik :D


mi lenne? semmi utólag már ne hívogasson te felajánlottad a rendőrt vagy az 5 ezret utólag már ne zaklasson

felhív mond meg ,hogy te nem fogsz fizetni semmit utólag + ne zaklasson ,mert feljelented ,de am minek adtad meg a telefonszámod ? én biztos nem adtam volna meg a számom


am ha rendőrt hívsz akkor te vagy a hibás ,de így nehogy fizess neki

2013. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat!A számom azért adtam meg,mert sosem történt még velem iylen,sem hasonló...és azt sem tudtam hirtelen hogy fiu vagyok-e vagy lány...olyan gyorsan történt az egész.


De köszönöm,akkor nem foglalkozom vele..bár eddig még nem hivott,szerintem a férje elmagyarázta neki hogy myilen h*lye volt és már nem tehet semmit...

2013. ápr. 28. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Szégyenlem magam miattatok is. Ennyi sunyi alakot, mint ti vagytok posztiró és kommentelők.

1. Én vagyok a hibás? -Igen

2. Vállalom a tetteimért a következményeket, ha pisztolyt szoritanak a fejemhez? (értsd: kijön a rendőr, és KÉNYSZERIT a hatóság által, hogy fizesd be, amilyen kárt TE MAGAD okoztál) -Igen


Kérdés:

Nem szoritanak fejemhez pisztolyt (értsd: a hatóság nem tud rákényszeriteni, hogy ami kárt ÉN okoztam, amit a mások zsebéből kilopok, ha nem fizetem ki), mit csinálok:


A, fizetek: becsületes vagyok, aki épiti a hazáját

B, nem fizetek, tagadok: aljas, sunyi alak vagyok, politikusnak még jó lehetek

2013. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A számom azért adtam meg,mert sosem történt még velem iylen,sem hasonló...és azt sem tudtam hirtelen hogy fiu vagyok-e vagy lány...olyan gyorsan történt az egész. "

Gerinctelen féreg vagy. Majd ha rutinosabb tolvaj csaló leszel, majd nem adod meg, hanem elfutsz a felelősséged elöl.

2013. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz ?


elolvastad a kérdést ?


kérdező felajánlotta ,hogy hívjanak rendőrt ami = azzal ,hogy ha kell ő fizet mert ugye balesetet okozott ,de akibe belement az elment, nem hívott rendőrt ,nem csináltak baleseti bejelentőt akkor utólag miért kéne fizetni (zsebből )? tudod azért van a biztosítás ,hogy az fizet ha kell , de remélem belém jön egy olyan mint te és akkor még azt is rád húzom utólag ami nem is akkor történt


pl :.megkarcolod a lökhárítót (fényezni kell) ,de ha már rád találtam kicseréltetem veled az első fényszórót is :D

2013. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!