Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ilyen autót veszek akkor...

Ha ilyen autót veszek akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Lejárt külföldi okmányokkal autót néztem,de nem tudom,hogy megvétel után mi lenne a teendő vele.Meg mi mennyibe kerülne.
2013. máj. 27. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kell vonatni véglegesen külföldön a forgalomból, kell rá külföldi eredetiségvizsga, itthon műszaki vizsga kell, regisztrációs adó befizetése, kötelező biztosítás, magyar rendszámtábla, forgalmi, törzskönyv. rohadt költséges, de függ az autótól mennyibe fog kerülni.
2013. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja még a teljesítmény adó megfizetése is kell majd...
2013. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint írja a kérdező már ki van vonva a forgalomból,mivel lejárt külföldi okmányokat ír. Semmilyen külföldi eredetiségvizsga nem kell! Hazahozza a lejárt papírokkal elmegy lemüszakiztatni, befizeti a regisztrációs adót, köt rá kötelezőt, bemegy az okmányirodába és kész is. Nem olyan nagy összeg. A regisztrációs adótól függ mennyi lesz a vége. Kb átlagban 120ezer forint mindennel együtt. Tudom,mert ezzel foglalkozunk.
2013. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én írattam át szlovák rendszámos autót (igaza az forgalomba volt helyezve), a menete a következő volt:


1) Szlovák ügyintézés:


Eredetiségvizsga, majd a rendőrségen végleges kivonás a forgalomból, rendszámtábla leadása. Kaptam ideiglenes külföldi forgalmi engedélyt 30 napra az én nevemmel, és kértem hozzá 30 napos ideiglenes rendszámtáblát.


Két hét után küldtek egy kis kártyát, ami mindezt igazolta, hogy elvégeztem.


Ezután honosíthattam a gépet, mert az NKH kérte ezt a kártyát.


2) Magyar ügyintézés:


Műszaki vizsga (NKH-nál), regadó befizetés a NAV-nak, kötelező biztosítás (biztosítónál), okmányirodai ügyintézés (rendszám, forgalmi, törzskönyv...)

2013. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen Te így csináltad, DE a kérdezőnek már ki van vonva a külföldi forgalomból, szóval neki már csak a magyar ügyintézés folyamata van. Ami egyáltalán nem macera. De a kocsinak pikk-pakk állapotban kell lennie,mert a müszakinál szigorúbban nézik a kintről behozott autót.
2013. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!