Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóhitel esetén lehet-e két...

Autóhitel esetén lehet-e két tulajdonosa a gépjárműnek, illetve ha azt szeretnénk, hogy az autó közös tulajdon legyen, közösen kell-e a hitelt felvennünk?

Figyelt kérdés
Párommal nem vagyunk papíron élettársak, de az új autó árába egyenlően fizetünk bele, a fennmaradó részre pedig hitelt szeretnénk, amit közösen fizetünk majd. Mivel hivatalosan nincs nyoma, hogy együtt élünk, nem szeretném, ha csak egyikünk nevén lenne az autó...Az üzembentartó én leszek a biztosítási magasabb bónuszaim miatt, de ugyebár a tulajdonjogot tekintve ez mellékes...
2013. máj. 27. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyant, hogy két tulajdonos legyen autónál bejegyezve, mint pl. ingatlan esetén...
2013. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Létezik "közös tulajdon" bejegyzés a forgalmiban, csak nem tudom, hogy a hitel felvételénél mi a teendő?
2013. máj. 28. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Hitelt csak 1 névre, egy személyre lehet felvenni. A másik lehet a kezes, hogyha nem fizet az adós, hosszú huzavona után mennek hozzá.


Viszont jó tanácsként mondom (tapasztalatból), hogyha elváltok, vagy szétmentek a hitel hitel marad és fizetni kell tovább, különben jön a végrehajtó bácsi, meg a fizetési tiltás, aztán ha ott sincs pénz, a kezes.

2013. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor a kezes ill.az adóstárs ugyanaz? Még mindig nem tudom, hogyan kerülhet a forgalmiba a "közös tulajdon" bejegyzés. (Mert létezik ilyen) A hitel visszafizetésével nem lesz gond, csak töredéke a teljes vételárnak, és mivel egyforma összeggel "szállunk" bele mindketten, épp ezért szeretnénk, ha közös tulajdon lenne.
2013. máj. 28. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!